Motorsport

VC Kanady: Hořkosladké vzpomínky dvou pilotů

Britský pilot Lewis Hamilton loni v Kanadě poprvé vyhrál, Polák Robert Kubica zažil děsivou nehodu.

Jako pohádka a horor, den a noc nebo české nebe a dudy…tak rozdílná byla loňská Grand Prix pro piloty Lewise Hamiltona a Roberta Kubicu. Zatímco jezdec stáje McLaren Hamilton zde prožil sladké první vítězství ve Formuli 1, tak Kubicův dojem z kanadské trati byl velmi hořký a bolestivý.

Hamilton i Kubica se vrací na místo činu

Jisté je, že oba budou pod tlakem. Hamilton chce zopakovat svůj triumf a upevnit si vedení v čele světového šampionátu. Kubica se vrací na místo, kde prožil nejhorší havárii svého života.  Brit i Polák jsou však ve zcela odlišné situaci, než v loňské sezoně.

Tehdy byl Hamilton v podstatě zelenáč s minimem zkušeností z Formule 1. Jeho tehdejší pole position a následné vítězství zatřáslo motoristickým světem. „Byl to jeden z největších úspěchů v mém životě, získat první pole position a pak i vítězství bylo něco neuvěřitelného, bylo by skvělé si to zopakovat,“ řekl na týmových stránkách Hamilton.

Z nezkušeného mladíka se stal šampion

Teď by případný Hamiltonův úspěch nikoho nepřekvapil. Vždyť talentovaný britský pilot proměnil svých 23 startů ve Formuli 1 v 6 vítězství, 16 pódiových umístění a sedmkrát dokázal zvítězit v kvalifikaci. „Od té doby jsme dospěl, jsem mnohem lepší pilot a také spolupráce s týmem je z mé strany na mnohem vyšší úrovni,“ dodal Hamilton.

Zvláštní...Kubica se do Kanady těší

Ani Kubica už není rozhodně nějaký vyjukaný zajíc. V letošní sezoně získal dvě druhá místa a jedno třetí, navíc vybojoval pole position. V souvislosti s návratem do Montrealu reagoval poměrně překvapivě. "Jako vždy na každé Grand Prix se budu snažit odvést maximum. A nehoda z loňského roku nebude mít dopady, žádné doposud neměla," řekl železný Polák. „Montreal je jedna z mých nejoblíbenějších tratí,“ dodal skoro až škodolibě pilot stáje BMW Sauber. 


jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události