Hokej

Magie čísel v NHL

1, 3, 5...Víte, co znamenají v play-off NHL tahle čísla?

1 – Pilíř obrany Detroitu Švéd Nicklas Lidström je první hráč, který nepochází ze Severní Ameriky, jež dovedl jako kapitán zámořské mužstvo k zisku Stanley Cupu.

1.55
– Je průměr obdržených branek na zápas detroitského brankáře Chrise Osgooda v play-off. Ve finálových šesti zápasech navíc dostal pouze 9 gólů.

3
– Je počet hattricků, kterých dosáhli Red Wings v letošním play-off. Johan Franzén zaznamenal dva proti Coloradu v konferenčním semifinále. Pavel Dacjuk se radoval ze třech branek jednou ve finále západní konference proti Dallasu.

5
– Celkem pět hráčů Detroitu je držiteli čtyř triumfů Rudých křídel ve Stanley Cupu. Jsou jimi Kris Draper, Kirk Maltba, Thomas Holmström a Darren McCarty mají čtyři prsteny pro vítěze Stanley Cupu. Svoji sérii započali v roce 1997 ve finále proti Philadelphii, o rok později porazili Washington,v roce 2002 Carolinu a teď Pittsburgh.

11
– Je počet Stanley Cupů, které Red Wings vyhráli ve své historii. Patří jim třetí místo tabulek, vede Montreal (23).

13
– Celkem třináctkrát nedostali brankáři v letošnímu play-off ani jednu branku. „Klubu 0“ se třemi shutouty šéfují detroitský Chris Osgood a pittsburghský Marc-Andre Fleury.

15
– S 15 body se stal nejlépe bodujícím obráncem detroitský bek Niklas Kronwall. Je zajímavé, že všechny jeho body jsou za přihrávky.

27
– Počet bodů v play-off, kterého dosáhli Henrik Zetterberg a pittsburghský Sydney Crosby. Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráč vyřazovacích bojů však získal švédský útočník Rudých křídel. Podařilo se mu vstřelit 13 gólů a 14krát přihrát na branku.

54 –
Po čtyřiapadesáté vyhrál Stanley Cup tým, který dokázal triumfovat v prvním finálovém zápase. Posledním týmem, kterému se to naposledy nepodařilo byly Calgary Flames v roce 2004.  Z vítězství se nakonec radoval jejich soupeř Tampa Bay Lightning.

62 –
Detroit má na kontě už 62 vítězných sérii v play-off, včetně čtyř v tomto roce. V počtu vítězství se drží na druhém místě za Montrealem, kterých jich dokázal ovládnout 86.

70 –
Sedm desítek vítězství mají na kontě Rudá křídla v této sezoně. 54 jich dosáhli v základní části a 16 v play-off. Prohráli celkem v 28 zápasech (21krát podlehli v základní části a 6krát v play-off).

jvl, nhl.com, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události