Fotbal

Pospěch zmešká úvod Eura

Fotbalový obránce má virózu a k duelu se Švýcary neodcestuje


Česká fotbalová reprezentace se v úvodním utkání na mistrovství Evropy proti Švýcarsku musí obejít bez Zdeňka Pospěcha. Obránce FC Kodaň trápila zvýšená teplota a k sobotnímu zápasu do Basileje neodcestuje. Mluvčí národního mužstva Lukáš Tuček to dnes oznámil na tiskové konferenci. Pospěchova nemoc propukla v úterý večer. "Po tréninku dostal okamžitě vysoké teploty a vypukl mu zánět nosohltanu. Nasadili jsme antibiotika s místní reakcí lymfatických uzlin a i když dnes už teploty nemá, je stále unavený a na první utkání nemůže být připraven. Věříme, že se dá brzy dohromady a bude připraven na druhý, nebo nejpozději na třetí zápas," řekl lékař výpravy Petr Krejčí.Trenéři jiného hráče nepovolají


Podle informací reportéra TV Nova Vladimíra Vořechovského trenéři zatím neuvažují o povolání náhradníka na jeho pozici v týmu. Devětadvacetiletý Pospěch, který má na kontě osm reprezentačních startů, by nepatřil do základní sestavy. Na jeho postu by měl v sobotu nastoupit Zdeněk Grygera.
Naopak kapitán Tomáš Ujfaluši, který si v úterý při nácviku střelby lehce natáhl břišní úpon a poté měl volnější trénink, absolvoval dnešní přípravu s týmem.


Čech: "Soupeři s námi musí počítat!"


Čeští fotbalisté sice nejsou považováni za favorita nadcházejícího evropského šampionátu, přesto je gólman Petr Čech přesvědčen, že se soupeři musí mít na pozoru. Výsledky v posledních šesti letech prý dělají z české reprezentace minimálně tým, s nímž se musí počítat.
"Jsem přesvědčen, že ostatní týmy z nás mají respekt," řekl Čech na tiskové konferenci v Seefeldu. "Máme za sebou šest velmi dobrých let a výsledky jsou vždy důležitější než cokoliv jiného," upozornil na úspěšné období pod vládou trenéra Karla Brücknera. Kladně hodnotí skutečnost, že zápas bude rozhodovat italský sudí Rosetti. "Je to zkušený rozhodčí, píská kvalifikace, Ligu mistrů a je to možná nejlepší rozhodčí v Itálii. Líbí se mi na něm, že zbytečně nepíská a přitom má zápas pod kontrolou," vybavil si okamžitě charakteristiku sudího, který řídil duel Chelsea s Liverpoolem v semifinále Ligy mistrů.


"Rosa" je se spoluhráči v kontaktu

Jen na dálku podporuje mužstvo obvyklý kapitán Tomáš Rosický, který na turnaj neodjel kvůli zranění. Úvodní duel se Švýcarskem bude sledovat v pražském televizním studiu. "S Tomášem jsme jako mužstvo v kontaktu takřka neustále a přáli bychom si, aby mohl alespoň na nějaký čas za námi přijet. Snad mu to dovolí jeho rehabilitace a hlavně klub," dodal Čech.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události