Fotbal

Pro zraněného Freie už Euro skončilo

Zraněný kapitán švýcarské fotbalové reprezentace se bude léčit šest týdnů

Největší hvězda švýcarského týmu Alexander Frei si už na letošním mistrovství Evropy nezahraje. Týmový lékař dnes potvrdil, že pro Freie skončil turnaj hned po prvním zápasu, v němž si osmadvacetiletý útočník natrhl po střetu s českým obráncem Zdeňkem Grygerou kolenní vaz.
"Mimo hru bude zhruba šest týdnů," uvedl doktor Cuno Wetzel na tiskové konferenci výběru spolupořadatelské země ve Feusisbergu. "Ztratili jsme jednoho z našich nejdůležitějších hráčů. Ale ohlížení zpět nám teď nepomůže, musíme hledět dopředu a příští zápas vyhrát i bez Alexe," prohlásil trenér Jakob Kuhn.


Jako správný kapitán tým neopustí


I po zranění však útočník Borussie Dortmund zůstane s reprezentačním týmem na ME. "Chtěl být s námi a jeho klub souhlasil. I v téhle situaci zůstane naším lídrem," dodal Kuhn.
Po Freiově zranění mu zbyli jen dva útočníci - Marco Streller, který má potíže s třísly, a teprve devatenáctiletý Eren Derdiyok. Na hrotu však mohou zaskočit i Hakan Yakin, Johann Vonlanthen nebo Daniel Gygax. Švýcaři se ve středu utkají s Tureckem, příští neděli je na závěr programu základní skupiny A čeká duel proti Portugalsku.

rk, tn.cz,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události