Fotbal

Uličný: Brückner je stejně nejlepší

V řadách fotbalových odborníků vládne po vyřazení českých fotbalistů zklamání. Podívejte se na video.

„Jsem naštvaný, smutný a zklamaný. Ještě teď tomu nevěřím, že ztratíme vyhraný zápas,“ těmito slovy hodnotí zápas fotbalový internacionál Ladislav Vízek.

První dějství bylo fotbalovou básní

První poločas odehráli čeští fotbalisté ve vysoké kvalitě, na tom se shoduje většina expertů. „První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Turci nebyli připraveni na Jana Kollera. Vyhrávali jsme víc jak 90% osobních soubojů, byli jsme pány na hřišti,“ komentuje první dějství trenér Jaroslav Hřebík.

Druhé dějství bylo fotbalovou tragédií

Na výkonu ve druhém poločasu však fotbalový odborníci nenechávají nit suchou. „Ve druhé části hry jsme se zatáhli, byli velmi pasivní, čekali jsme na ránu a vůbec na to nereagovali,“ řekl Petr Uličný.


„Do druhého poločasu Turci změnili rozestavení, když jednoho z útočníků přesunuli do zálohy. Docházelo pak k přečíslování naší levé strany, přes kterou se valil jeden útok za druhým,“ řekl ke zlepšené hře Turků Jaroslav Hřebík.

Může za to Brückner?

Podle Hřebíka trenér Brückner řešil tuto nepříjemnou situaci nasazením Kadlece k Jankulovskému, u kterého se již projevovala únava. Oheň, ve kterém se ocitla levé strana, by Hřebík hasil jiným způsobem. Plašil, jemuž není vlastní hra u lajny, se měl podle něho posunout do středu.


Na hřiště měli také přijít rychlý ofenzivní hráči typu Stanislava Vlčka, kteří by zaměstnali obranu Turků. Ta rozhodně nebyla v ideální kondici, když například Servet Cetin téměr celý zápas odkulhal. Právě přes něho byla možná cesta k vítězství.


„Zda udělal trenér Brückner nějaké chyby, si musí zhodnotit pouze on sám a taky to udělá, protože je svým způsobem taky sebekritický,“ řekl Petr Uličný.

Fotbalisté nechali trenéra ve štychu

Špatný výkon reprezentantů ve druhém poločase byl rovněž podpořen fatálními chybami jednotlivců. Podle odborníků však nelze házet všechnu vinu na Petra Čecha. Díky nejlepšímu českému gólmanovi se navíc Češi dostali tam, kde jsou. „Při třetím gólu nezvládl vyběhnout Ujfaluši včas, aby chytil Kahvecího do ofsajdové pasti,“ zmínil Vízek další z individuálních chyb.

Léta přibývají a mužstvo stárne...

"Já si myslím, že to mužstvo už nemá tu kvalitu, jak mělo. Chlapci jsou spolu už přeci jenom dost dlouho, léta příbývají. Navíc tam chyběli osobnosti, jako je Rosický nebo třeba i Nedvěd."

EURO se Čechům vůbec nepovedlo

"EURO bylo pro český fotbal velmi nevydařené," hodnotí vystoupení českých fotbalistů na evropské scéně Vízek. "V momentě, kdy fotbalisté odehrají kvalitně 2 ze 6 poločasů, rozhodně nelze jejich vystoupení na EURU hodnotit pozitivně," uzavírá svoje zamyšlení nad ME Jaroslav Hřebík.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události