Motorsport

Kdo vyhraje v Magny-Course?

22.6.2008 se opět otevře opona nejrychlejšího divadla světa.

O víkendu od 19.-22.6. se v Magny-Course, ve Francii pojede další závod Mistrovství světa vozů Formule 1.

Historie

Jezdci a jejich týmy budou mířit do nenápadného francouzského městečka Nevers poměřit své síly na místním okruhu, vybudovaném v 60. letech 20. století. Circuit de Nevers Magny-Cours, jak zní celý název trati, hostí závody Formule 1 od roku 1991, ale Bernie Ecclestone ohlásil, že v roce 2009 se s okruhem již nepočítá do seriálu Formule 1.

Hamilton si věří i přes penalizaci

Očekává se další tuhá bitva o body mezi vedoucími závodníky Lewisem Hamiltonem a překvapivým lídrem pořadí Robertem Kubicou. Největší favorit na vítězství celého mistrovství je bezpochyby britský mladík Lewis Hamilton. Ve Francii bude na startu posunut o deset míst dozadu. Tuto penalizaci obdržel, protože ve VC Kanady narazil do Raikkonenova vozu při výjezdu z boxů a vyřadil ho tak ze závodu. I přesto Hamilton myslí na vítězství
„Jsem si dost jistý, že tam můžu vyhrát,“ řekl agentuře Reuters. „Věřím sobě a věřím i týmu. Myslím si, že stále můžeme dojet v první trojce, ale bude to výzva."

Raikkonen se nevzdává

O své slovo se také hlásí Kimi Raikkonen kterého v minulém závodě vyřadil právě Hamilton. „Jsem nešťastný, protože jsem měl velkou šanci na vítězství. Jakmile se očistily pneumatiky, jelo auto velmi dobře. V posledních dvou závodech jsem nebodoval a nyní je čas začít znovu vyhrávat. Čeká nás ještě dlouhá cesta a pořád je to velmi vyrovnané a máme vše potřebné pro to, abychom dohnali ztrátu,“ řekl finský závodník.
Body do šampionátu si bude moci připsat již ve Francii. Překazí mu opět Hamilton jeho cestu zpět na výsluní?


hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události