Fotbal

Matějovský: Za kolaps s Tureckem neseme vinu všichni!

Matějovský: Za kolaps s Tureckem neseme vinu všichni!
Zdroj: TV Nova - Radomír Nenádl

Na vaše dotazy odpovídal tvořivý záložník naší reprezentace Marek Matějovský


Marek Matějovský je typickým představitelem nové nastupující generace českých fotbalistů. Experti v něm vidí ofenzivní náhradu za Tomáše Rosického. Potvrdil to v zápase s Portugalskem, kde patřil k našim nejlepším hráčům. Bohužel další zápas s Tureckem pro něj skončil dvojnásobnou smůlou. Národní tým prohrál, Marek byl navíc ze hřiště odnesen na nosítkách s přetrhanými vazy v kotníku.


Na dotazy čtenářů Marek Matějovský poskytl velice zajímavé odpovědi. Například prohlásil, že za prohru s Tureckem nenese vinu jen brankář Petr Čech, ale celý tým. Ohledně jeho působení v Anglii odpověděl, že má smlouvu v Readingu a po dovolené se vrací na Britské ostrovy, kde je spokojený. Dozvěděli jsme se, že si své zranění bude léčit 6-8 týdnů a také, že na Euru českému mužstvu hodně chyběl kapitán Tomáš Rosický.


Mimochodem býválý hráč Mladé Boleslavi se nebál zareagovat na ostré a nepříjemné poznámky, například, že ostudné vystoupení na Euru se neodpouští! A také prozradil, kdo je jeho největším kamarádem v reprezentaci a jak, podle jeho názoru, dopadne národní tým v kvalifikaci na MS 2010.


Na celý on-line rozhovor se můžete podívat ZDE!


Kdo je Marek Matějovský?

Seniorskou kariéru začal v Mladé Boleslavi, kde plynule přešel z juniorského mužstva do hlavního týmu. Po angažmá v Jablonci se opět vrátil do Mladé Boleslavi. Tam se prosadil na pozici středního ofenzivního záložníka a stal se jednou z největších hvězd Gambrinus ligy a kapitánem svého týmu. Jeho skvělé výkony mu přinesly pozvánku do reprezentace a nabídku k přestupu do anglického Readingu. Marek neváhal a stěhoval se na Britské ostrovy. Angličtí fanoušci dokonce zvolili jeho gól proti Liverpoolu nejhezčím gólem Premier League za měsíc březen.


Kariéra:


1986–1990 Slavoj Stará Boleslav
1990–1994 Alfa Brandýs nad Labem
1994–1999 Mladá Boleslav

1999–2001 Mladá Boleslav
2001–2003 Jablonec
2003–2008 Mladá Boleslav
2008– ? Reading


hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události