Fotbal

Hašek a nároďák: Jen když se vyčistí vzduch!

Ivan Hašek reaguje na poslední iniciativu Vlastimila Košťála.

Nabídku trénovat reprezentaci by přijal, kdyby došlo ke změnám v ČMFS.


Košťálův populismus

Na otázku, co soudí o kroku Vlastimila Košťála, který mu prý chce svým odstoupením uvolnit cestu do křesla reprezentace, uvedl: "V současné době ale tato možnost není reálná, protože pan Košťál stále zůstává ve funkci. Jeho kroky považuji za populistické," řekl Hašek serveru tn.cz.

Hašek připustil, že by nabídku zvažoval po určitých změnách na svazu, ale nechtěl být konkrétní. Můžeme se jen domnívat, zda by odchod manažera reprezentace byl pro Haška dostatečným impulsem.

Hašek má ve smlouvě klauzuli

Český trenér také potvrdil, že má v smlouvě klauzuli, která by mu umožnila odejít od týmu Al Ahlí v případě lukrativní nabídky. Tato klauzule je stanovena konkrétní finanční částkou, která není veřejná. Kdyby byla složena na účet klubu Al Ahlí, Hašek by byl volný.

Odblokuje konečně Košťál jednání, a dočká se Česká reprezentace kvalitního trenéra se zahraničními zkušenostmi, kterého tak potřebuje?

Předseda ČMFS?

Hašek se v roce 2005 ucházel o předsedu ČMFS, ale byl poražen seskupením kolem Vlastimila Košťála, které dosadilo do vedení svazu Pavla Mokrého. I když měl podporu české veřejnosti i fotbalových osobností, křeslo předsedy nezískal.

Na otázku, zda by nyní měl zájem vést svaz ČMFS Hašek odpověděl: "Mám zájem o trenérskou práci."

Oslovil Košťál Matthiase Sammera?

Mimochodem místopředseda ČMFS Vlastimil Košťál agentuře Mediafax potvrdil, že dalším kandidátem je zahraniční kouč - podle německých zdrojů Matthias Sammer.

"Prioritou je pro mě pořád Ivan Hašek, jemuž jsem dal nabídku a uvolnil mu cestu svou rezignací na post manažera reprezentace. Pokud se nerozhodne, tak se skutečně zabývám úvahou navrhnout trenéra z ciziny. Právě proto jsem nyní v zahraničí," prohlásil Košťál.

Podle německých zdrojů Mediafaxu je tímto mužem německý internacionál, bývalý hráč a kouč Borussie Dortmund Matthias Sammer. S Borussií vyhrál jako trenér titul německého mistra v době, kdy byli mezi jeho svěřenci i Tomáš Rosický a Jan Koller. "Jméno vám nemohu potvrdit, opakuji jen, že o německém trenérovi uvažuji. Jsem v cizině, abych získal všechny informace, které s tím mají souvislost, čili podmínky, finance a podobně," dodal Vlastimil Košťál.

Matthias Sammer je v současné době sportovním ředitelem bundesligového týmu VfB Stuttgart. Jeho vyjádření se zatím nepodařilo získat.

Výkonný výbor ČMFS by Haška odsouhlasil

Vypadá to, že jednání o obsazení postu reprezentačního trenéra se opět posunula zase o kousek dál. Podle ankety, kterou mezi členy výboru uspořádala agentura ČTK, by nadpoloviční většina členů uvítala ve funkci trenéra právě Ivana Haška. Devět z 13 členů výboru včetně Košťála dokonce prosazuje Haškovo jmenování již nyní. Lze předpokládat, že pro budou i další členové, kteří se vyjádřili opatrně. Košťál se má s Haškem sejít v neděli a pokud by český trenér na nabídku kývnul, již by mu nic nebránilo v jmenování trenérem reprezentace. Podpora tolika členů výboru totiž dává místopředsedovi svazu silný mandát k vyjednávání.

Mokrý: záleží to na Haškovi

Haška preferuje i předseda svazu Pavel Mokrý. "Pokud Ivan Hašek řekne, že do toho jde, nemám s tím žádný problém. Pokud jeho souhlas budeme mít, na 99 procent jeho jmenování projde," uvedl první muž českého fotbalu.
Stejný názor zastává i Jaroslav Vacek, další místopředseda. "Pokud do toho půjde, já s tím nemám problém. Jsem totiž stále přesvědčen, že Ivan je lepší trenér než funkcionář," sdělil Vacek.
Podobně se vyjadřují i další členové výboru Starka, Vrzáček, Votík a další.
ČTK kontaktovala také Haška, který se ale k většinové podpoře zatím nechce vyjadřovat. "Rád bych to udělal až po schůzce s panem Košťálem," řekl čtyřiačtyřicetiletý trenér.

Kubíček chce Brücknera

Zcela opačný názor zastává snad pouze Jiří Kubíček, který by Haška rád viděl jako předsedu svazu. Podle Kubíčka by měl u reprezentace ještě chvíli zůstat Karel Brückner.
"Jako trenéra Haška podporovat nebudu. Ivan by se měl stát nejdříve předsedou svazu a až posléze zvažovat, zda chce dělat i trenéra reprezentace. Nechápu, proč se se jmenováním tak spěchá - já bych svolal valnou hromadu, která by rozhodla jak dál," tvrdí Kubíček.


Sečteno a podtrženo, dohodne-li se v neděli Košťál s Haškem, bude úterní výkonný výbor jen formální schůzkou, která kandidáta podpoří. Moc času nezbývá. Česká reprezentace totiž sehraje příští utkání již za dva měsíce. Ve Wembley se utká s Anglií.

hrc, rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události