Fotbal

Tomáš Rosický již chodí po svých

Kapitán české fotbalové reprezentace odložil berle a začal chodit po svých

Tomáš Rosický, který se kvůli zranění a operaci nemohl zúčastnit EURO 2008, odložil po první fázi rehabilitace berle a začal chodit po svých. Osobně to agentuře Mediafax sdělil ve středu večer.

Po šesti týdnech konečně bez berlí

Rosický odložil berle a ortézu šest týdnů po operaci podkolenní šlachy levé nohy. Kvůli ní se nemohl zúčastnit probíhajícího evropského šampionátu. "Od úterý chodím bez berlí. Zatím velmi opatrně, trochu kulhám, protože koleno je tuhé. Ale jde to. Za několik dnů odletím do Anglie a rehabilitace bude pokračovat v Londýně podle programu, který připravili specialisté pracující pro Arsenal," uvedl Rosický.

Začátek letní přípravy by měl stihnout

Záložník Arsenalu po operaci v Londýně absolvoval první část rehabilitace v Praze. Dojížděl několikrát týdně na kontroly a speciální cvičení na soukromou kliniku v Praze Na Malvazinkách. Dvě přátelská přípravná utkání v Praze proti Litvě a Skotsku dokonce strávil na střídačce s českým mužstvem. Přijel tým České republiky podpořit i na poslední střenutí EURO 2008 v Ženevě proti Turecku. "Zatím nevím, co všechno mě v Londýně čeká. Doufám, že s Arsenalem zahájím normální letní přípravu bez nějakých komplikací. Zatím se všechno vyvíji dobře," dodal Rosický.

hrc, Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události