Fotbal

Ten Ballack má strašný pech

Německý fotbalista Michael Ballack zřejmě přijde o finále evropského šampionátu.

Měl to být souboj titánů. Někteří fotbaloví odborníci mluvili o tom, že se bitva ve finále EURA zúžila na souboj dvou fotbalistů. Kdo bude úspěšnější a dovede svůj tým k triumfu, Michael Ballack nebo Cesc Fabregas, ptali se.


Ze souboje mezi německým špílmachrem a španělským toreadorem zřejmě sejde. Ballack si totiž na pátečním tréninku poranil lýtko.Trenér Němců Joachim Löw na předzápasové tiskové konferenci dokonce uvedl, že šance, že by Ballack mohl hrát, není příliš velká.

Hvězda je v péči lékařů

Jednatřicetiletý Ballack už musel vynechat poslední přípravu ve švýcarském Teneru i sobotní trénink na vídeňském stadionu Ernsta Happela, kde se finále uskuteční. Rozhodně však nelenil. Podle trenéra Löwa na něm velmi intenzivně pracují němečtí lékaři. „Uvidíme, jak se to vyvine přes noc. V pátek nemohl trénovat ani náhodou. Má to lýtko úplně ztuhlé," prohlásil Löw.

Kdo nahradí špílmachra?

Případná ztráta Ballacka by byla pohromou. Kromě toho, že je téměř nepostradatelným členem záložní řady, tak vstřelil i dva góly. „Díru“ v sestavě by Löw podle svých slov musel „zalátat“ Borowskim a Schweinsteigerem.

Štěstěna nemá ráda Ballacka

Záložník Chelsea má každopádně strašný pech. Může totiž přijít o další důležitý zápas své kariéry. Na světovém šampionátu v roce 2002 nemohl kvůli karetnímu trestu nastoupit do finále proti Brazílii. Kanárci si pak dotančili pro titul. Na posledním světovém šampionátu v Německu ho zase zraněné lýtko připravilo o úvodní zápas s Kostarikou.  

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události