Sport

Williamsová dá dělovou ránu

Venus Williamsová doplnila v osmifinálové sestavě svoji sestru Serenu. Navzdory zranění jde dál i Srbka Ivanovičová.

Venus Willimsová v utkání se Španělskou kvalifikantkou  Marií-Martinez Sanchezovou asi někam spěchala. Čtyřnásobná vítězka slavného Wimbledonu chtěla zřejmě doplnit svoji sestru Serenu v osmifinále.Dělový servis v podání Williamsové

V prvním setu se zdálo, že 28letá Američanka ztrapní Španělku kanárem. Sanchezové se nakonec potřebný set podařilo uhrát. Druhá sada už byla o poznání vyrovnanější. Rozdíl mezi oběma tenistkami byl v podání. Williamsová poslala poslední míč utkání na polovinu své soupeřky rychlostí 204 km/h. Američanka vyhrála druhý set 7:5 a pokračuje v cestě za pátým wimbledonským titulem.


V cestě už jí nestojí světová dvojka Maria Sharapová ani současná nejlepší hráčka planety Ana Ivanovičová. Obě tenistky už se s turnajem rozloučily. 

Jankovičová si dokulhala pro vítězství

Další horká favoritka na titul Srbka Jelena Jankovičová se na postup nadřela mnohem víc. S teprve 17letou Dánkou Carolinou Woznickou dokonce prohrála první set 2:6. Druhá nejvýše nasazená hráčka turnaje však zabojovala a další dva sety ovládla v poměru 6:4 a 6:2.


Jankovičová, která by se v případě triumfu na Wimbledonu, stala světovou hráčkou číslo jedna, si musela během utkání nechat několikrát ošetřit zraněné koleno. Přes velké bolesti se zápasem prokulhala k vítězství. V tuto chvíli však není jisté, zda v osmifinále nastoupí.

Safinovou udolala bolest spíš než soupeřka

Zdravotní problémy musela řešit i další hráčka světové desítky Dinara Safinová. Ruska však svoje utkání s izraelskou tenistkou Shaher Peerovou do vítězného konce nedotáhla. Po bezpočtu ošetření a slzami v očích nakonec devátá nejlepší hráčka světa podlehla Peerové po setech 5:7, 7:6 a 6:8.

Výsledky:

Dvouhra - 3. kolo:

Jankovičová (2-Srb.) - Wozniacká (31-Dán.) 2:6, 6:4, 6:2

Dementěvová (5-Rus.) - Dulková (Arg.) 7:6 (7:2), 7:5

V. Williamsová (7-USA) - Sánchezová (Šp.) 6:1,7:5

Peerová (24-Izr.) - Safinová (9-Rus.) 7:5, 6:7 (4:7), 8:6

Petrovová (21-Rus.) - Azarenková (16-Běl.) 7:6 (11:9), 7:6(7:4

Kudrjavcevová (Rus.) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:3, 1:6, 6:4

Klejbanovová (Rus.) - Sugijamaová (Jap.) 6:4, 6:4

Tanasugarnová (Thaj.) - Erakovicová (N. Zél.) 4:6, 6:4, 6:4

Smíšená čtyřhra - 2. kolo:

Vízner, Peschkeová (3-ČR) - Škoch, Benešová (ČR) 6:1, 7:6 (7:3)

Vaidišová, Dlouhý (ČR) - Tchien-tchien Sun, Zimonjič (8-Čína/Srb.) 7:5, 7:5


jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události