Fotbal

Zvláštní oslava titulu: Řádění chuligánů!

Kameny a lahve na policii! Zraněno 120 lidí

Popelníkem do hlavy

Finále mistrovství Evropy mělo ve Spanělsku a také v Německu nepříjemnou dohru. Hlavní roli při ní hráli chuligáni a v centru Madridu zaútočili na policii. V jedné hospodě v německém Hammu odnesl rvačku fanoušků těžkým zranění muž. Dostal do hlavy popelníkem.

Bitevní zóna a smrt  v Madridu

Oslavy triumfu španělských fotbalistů na mistrovství Evropy si v Madridu vyžádaly jednu oběť. Čtyřicetiletý muž byl nalezen  ráno při čištění ulic mrtvý v kaluži krve.

V bitevní zónu se proměnilo náměstí Plaza de Cánovas del Castillo v Madridu. Fanoušci posílení alkoholem tam zaútočili na policisty. Vzduchem lítaly lahve a kameny, strážci pořádku odpověděli střelbou gumových projektilů. Desítky chuligánu policie pozatýkala. Centrem oslav se stalo náměstí Plaza de Colón. Finále tam sledovalo 65 tisíc fanoušků, celkem bylo ošetřeno 120 lidí. Pětadvacet z nich skončilo přes noc v nemocnici.

Hořící odpadky, poničená auta policie

Chuligáni v Magdeburgu a ve Schwerinu zapalovali odpadkové koše a vzali útokem strážce pořádku. Pětadvacet policistů to odneslo zraněním, fanoušci navíc zdemolovali několik policejních aut.

rad, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události