Sport

Clay vystrašil Šebrleho

Desetibojař Bryan Clay se výkonem na americké olympijské kvalifikaci stal favoritem pekingských her.

Český desetibojař Roman Šebrle se musí smířit s tím, že na olympiádu do Pekingu nepojede jako favorit. V srpnu si pro zlatou medaili pocestuje do Asie Američan Bryan Clay.

Věčně nespokojený Američan

28letý atlet se teď blýsknul na americké olympijské kvalifikaci v Eugene nejlepším světovým za poslední čtyři roky. Clay si ziskem 8832 bodů o dvanáct bodů vylepšil osobní rekord.


Podle Clayových slov jsou v jeho výkonech ještě tuny prostoru ke zlepšení. Stěžoval si na pokaženou dálku a vrh koulí. "Perfektně mi vyšel běh na sto metrů, čímž jsem ostatní soupeře trochu postrašil. Ale lekl jsem se spíš já, protože to, co jsem předvedl v dálce a kouli bylo něco strašného," komentoval úvod desetiboje Clay.


Pokud by mu vyšly i tyto disciplíny, tak mohl atakovat 16 let starý národní rekord Dana O´Briena. Dělilo ho od něj 59 bodů. O'Brienův výkon byl téměř sedm let také světovým rekordem, než ho v roce 1999 překonal Tomáš Dvořák.

Clayovi podali záchrannou ruku trenéři

Největší talent amerického desetiboje od dob Dana O´Briena si pochvaloval podporu svého trenérského týmu. "Špatně jsem začal i ve výšce, ale nakonec jsem ji nějak zvládnul. Vděčím za to především týmu trenérů, kteří tu se mnou jsou. Nenechali mě ve štychu. Kdybych je tady neměl, tak tento desetiboj pro mě mohl dopadnout hodně špatně," řekl vděčný Clay.

Kdeže loňské sněhy jsou

Více bodů nasbíral v desetiboji naposledy Roman Šebrle při svém olympijském triumfu v Aténách, kde vyhrál výkonem 8893 bodů právě před Clayem (8820). Letos však obhájce olympijského zlata kvůli zranění pouze paběrkuje. Na desetibojařském mítinku v Kladně, který absolvoval v tréninkovém tempu, si připsal 8076 bodů.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události