Motorsport

Zaboduje Hamilton v Silverstone?

Britský pilot stáje McLaren je pod větším tlakem

Po osmi závodech má na kontě 38 bodů. V posledních dvou závodech dokonce vůbec nebodoval. Při svém loňském debutu ve světě formule 1 měl ve stejné době 64 bodů a mluvilo se o něm jako o géniovi. Teď ho pronásleduje smůla a dělá chyby.

Kde leží příčina neúspěchu?

Čím to je, že se talentovanému mladíkovi letos příliš nedaří? Zkušený pilot David Coulthard si myslí, že loni Hamilton nad závoděním nepřemýšlel a ježdění si jenom užíval. Teď prý víc přemýšlí, čímž ztratil lehkost.


Podle Hamiltona jde o to, že je teď v týmu s Kovaleinenem služebně nejstarším jezdcem. Z toho vyplývá, že je pod mnohem větším tlakem a znovu se učí spoustu nových věcí. „V mnoha ohledech je to, jako bych zažíval další debutovou sezonu,“ říká pilot.

Hamilton zbraně rozhodně neskládá

Titul podle něho ještě není  ztracený a ve vyrovnané sezoně je všechno možné. „Kimi Räikkonön vloni ztrácel na první místo 17 bodů dva závody před koncem. Dokázal se dotáhnou na čelo a pak dokonce i vyhrát titul. To vypovídá o tom, že tento sport může být velmi nepředvídatelný,“ řekl zamyšleně Hamilton.


K obrat k lepšímu by mohl zavelet už v následující Grand Prix. Nadcházející víkend se totiž jede na Hamiltonově milované domácí trati v Silverstonu, kde ho poženou za vítězstvím desetitisíce anglických příznivců.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události