Fotbal

Polský fotbal v totální krizi!

Národní svaz řeší korupci. Země neuspěla na letošním ME a navíc možná přijde o pořadatelství Euro 2012.

V prosinci propukla na půdě našich severních sousedů korupční kauza obřích rozměrů. Ta bude stát hlavy kompletní vedení svazu. Vyšetřování probíhají od roku 2005 a již bylo obviněno více než 120 osob. Mezi nimi jsou sportovní činovníci, rozhodčí či lidé z fotbalového svazu.

Korona zaplatí půl miliónu a jde o patro níž

Na nekalé jednání již doplatilo několik týmů z elitní soutěže země, nejnověji Korona Kielce. Šestý celek skončeného ročníku se rozhodnutím disciplinární komise potopil do druholigových vod. Pokus o návrat začne Korona se sedmibodovým odpočtem a navrch musí zaplatit v přepočtu asi půl milionu korun.


Na Polsko se v poslední době valí samé problémy. Na korupční aféru mělo dát zapomenout vystoupení reprezentace na skončeném Euro. Svěřenci Leo Beenhakkera ale skončili poslední v základní skupině B. Jediný bod získali proti domácímu Rakousku.

Platini je nespokojený

Šéf UEFA Michel Platini se navíc chystá na návštěvu Polska a Ukrajiny v souvislosti s pořadatelstvím ME 2012. V zemích se setká s nejvyššími představiteli jak na politické, tak fotbalové úrovni.


Slavný Francouz bude chtít slyšet, proč se přípravy zpožďují oproti plánu a bude zřejmě žádat garance pro jejich včasné dokončení. Pokud se tak nestane, je možné, že zářijové zasedání UEFA připraví Polsko i o tu poslední naději na vzkříšení tamního fotbalového prostředí.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události