Motorsport

Coulthard: Po sezóně končím!

V Red Bullu ale zůstane jako poradce

Sedmatřicetiletý vítěz třinácti Velkých cen připustil, že o své budoucnosti v poslední době hodně přemýšlel. "Po sezoně skončím, ale u formule zůstanu," prohlásil pilot před GP Velké Británie. Z prostředí F1ale neodchází: "V Red Bullu budu působit jako poradce se zaměřením na testování a vývoj vozů," uvedl Coulthard a dodává: "Chci skončit ještě ve chvíli, kdy mě závodění baví a mám nějaké výsledky."

Bude jako Schumacher

U Red Bulu bude zastávat stejnou úlohu, jakou plní ve stáji Ferrari legendární Michael Schumacher. To potvrdil i šéf týmu Christian Horner. "Stáj Red Bull bude jeho služeb využívat i v budoucnu. Jeho zkušenosti a znalosti jsou neocenitelné. Bude naším konzultantem a čas od času se určitě objeví v našem voze při testování," řekl doslova.

Chápe otázky na budoucnost

Své místo v kokpitu monopostu v nejprestižnějších automobilových závodech světa sice miluje, otázkám na svou budoucnost se ale vzhledem k věku nediví. "Jen jednou jsem měl ve formuli 1 víceletý kontrakt. Kvůli tomu musím vždy při podpisu vzít v potaz, že je to možná naposledy,“ uvedl Coulthard na BBC.


„Otázka věku pro mě osobně není důležitým faktorem. Relevantní je ptát se, zda se pořád mé angažování vyplatí a zda mám motivaci. Ta mi rozhodně nechybí,“ dodal účastník čtrnácti sezón prestižního podniku.

Šéf Red Bullu: spolupráce byla skvělá!

Šéf týmu Red Bull Christian Horner složil Coulthardovi poklonu. "Spolupráce s Davidem byla absolutně skvělá, našemu týmu pomohl v posledních čtyřech sezonách opravdu výrazně. Je to opravdový profesionál a za jeho závodnickou dlouhověkostí stojí obrovská oddanost tomuto sportu," prohlásil Horner. "David je pravým týmovým hráčem a je to také typ věrného pilota. Kromě našeho týmu jezdil během tak dlouhé kariéry už jen za dvě další stáje," dodal Horner."David získal pro náš tým první bod i první pódium a byl také naším prvním pilotem v čele závodu. Je to obrovský gentleman a já ho považuji za skvělého přítele," dodal dojatý Horner.

Za svou kariéru vyhrál třináct závodů

Coulthard řídil v seriálu formule 1 postupně monoposty williamsu, mclarenu a nyní působí ve stáji Red Bull. Za svou kariéru vyhrál třináct závodů. Ve své nejúspěšnější sezoně v roce 2001 skončil druhý za Michaelem Schumacherem. Právě za ním skončil Coulthard stříbrný ve své nejúspěšnější sezoně 2001. Rok předtím vyvázl zázračně z letecké katastrofy.

dfk, hrc, BBC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události