Fotbal

Rosický zastupoval Arsenal!

Kapitán reprezentace otevřel nový fanshop. Upadne v nemilost příznivců dříve nedotknutelný kouč Wenger?

Kapitán fotbalové reprezentace promarodil podstatnou část minulé sezony. Přes jeho častá zranění na něj hodlá francouzský manažer Kanonýrů Arsene Wenger dále sázet. Poté, co z Emirates Stadium prchají hráči jak z prokletého místa, bude jeho zodpovědnost v týmu ještě zřejmě mnohem větší. Že si ho londýnský klub váží dokazuje i to, že jej vybral za svého reprezentanta při otevírání nového fanouškovského obchodu.

Adebayor chce za Flaminim

Bývalý hráč Sparty a německého Dortmundu na konci června konečně odhodil berle po operaci podkolenní šlachy a hned se naplno zapojil do dění v Arsenalu. Sedmadvacetiletý kreativní záložník nejen otevřel nový fanshop v londýnské ulici St. Alban, ale zároveň se také podepisoval fanouškům. Ti měli během slavnostní události šanci poprvé zakoupit zbrusu nové repliky domácích dresů pro sezonu 2008/09.


V kontrastu k odpoledni plnému úsměvů a vzájemné náklonnosti je dění uvnitř klubu. Kanonýry už opustil Wengerův krajan Flamini, který se bez náhrady upsal AC Milán, stejným směrem má namířeno i útočník Adebayor. Jeho vysněný přestup ale brzdí požadované odstupné, kterým se italskému klubu mstí Wenger za „krádež“ Flaminiho. Tožský forvard Emirates Stadium opustí jen za protihodnotu 36 milionů liber (přes miliardu korun).

Hleb si pustil pusu na špacír

Další hřebíček do Wengerovy rakve zatloukla kauza ohledně výroků záložníka Alexe Hleba. V médiích se totiž objevila jeho kritická prohlášení, ve kterých si bral na paškál právě svého nadřízeného. Nit nenechal suchou ani na nejlepším hráči Arsenalu Cesci Fabregasovi. Toho údajně Hleb označil za fotbalového sobce.


Pětinásobný nejlepší hráč Běloruska ale na svých oficiálních stránkách vše popřel. „Jsem těmito zprávami šokován. Nic z toho není pravda! To, co se objevilo, nejsou má prohlášení,“ zlobil se Hleb a dodal: „Nikdy bych proti těmhle dvěma neřekl křivého slova. Cesc je můj dobrý přítel a Arsena respektuji jako málokoho."

Poškozuje Wenger Arsenal?

Wengerův dřívější respekt už se ale v Evropě vytrácí. Francouzský kouč si v posledních letech rozhněval nemálo funkcionářů z jiných klubů při svých neortodoxních přestupových praktikách. Naposledy mu dali v Petrohradu hanlivé přízvisko „Prohnaná liška“ kvůli nevybíravému lanaření hvězdy ME Andreje Aršavina.


Stále více lidí zajímá také to, proč je Arsenal v posledních sezonách jedním z týmů s největším počtem zraněných hráčů. Je něco špatně v tréninkové strategii? Zdá se, že se nad Wengerem pomalu, ale jistě, srocují černé mraky.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události