Motorsport

Šéf Ferrari: Vyvarujte se vážných chyb!

Hrubé chyby ohrozily postavení italské stáje ve světovém šampionátu F-1.

Šéf italského týmu Ferrari Stefano Domenicali po chabém výkonu monopostů z Maranella na Velké ceně Británie prohlásil v rozhovoru pro italský list Gazzetta dello Sport, že jeho tým se nedokázal vyvarovat vážných chyb. Na mysli neměl jen chyby pilotů, ale i přehmaty všech členů stáje z Maranella. Podle vyjádření šéfa Ferrari vozy neměly ideální nastavení, strategii týmu označil za špatnou a velkým faktorem neúspěchu byla mylná předpověď počasí.

Prezident Ferrari: Přestaňte s nesmysly!

Ve stejném kritickém tónu pokračoval i prezident týmu Luca di Montezemolo.Chyby všech členů stáje z Maranella označil za „stupidní“. Pokud chceme vyhrát šampionát, tak si podobné stupidní chyby jako v Silverstonu prostě nemůžeme dovolit,“ zlobil se v rozhovoru pro italský list Montezemolo. „Sledovat závod pro mě bylo utrpením. Doufám, že to všem členům týmu poslouží jako účinná lekce,“ doplnil prezident Ferrari.

Náskok Ferrari se ztenčil

V deštivém závodě Fin Kimi Räikkönen zůstal těsně pod stupni vítězů a jeho stájový kolega Brazilec Felipe Massa obsadil se ztrátou dvou kol poslední klasifikovanou, třináctou příčku. Britskou Grand Prix vyhrál domácí jezdec Lewis Hamilton ze stáje McLaren a v průběžném pořadí šampionátu nastala unikátní situace. Tři jezdci mají v čele shodně 48 bodů - Massa, Hamilton a Räikkönen Poháru konstruktérů dál vládne tým Ferrari, jeho náskok na tým BMW se ale po závodě za kanálem La Manche ztenčil na 14 bodů. O dalších deset bodů zpět je stáj McLaren.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události