Fotbal

Prezident Realu Madrid dal Nadalovi dárek

Šéf madridského klubu Ramon Calderon mluvil o přestupu Cristiana Ronalda s tenistou Nadalem.

Nekonečný příběh spekulací ohledně Ronaldova možného přestupu z Manchesteru United do Realu Madrid pokračuje. Olej do ohně teď znovu přilil prezident madridského klubu Ramon Calderon. Velkému fanouškovi bílého baletu Rafaelu Nadalovi dal dárek k jeho wimbledonskému vítězství.

Calderon: Neboj Rafo, Ronaldo je náš

Podle britského deníku The Sun mu řekl, že boj o Cristiana Ronalda s Manchesterem United, rozhodně nevzdává. „Dobře, pane, a kdy předpokládáte, že by mohl Ronaldo konečně podepsat smlouvu? “ ptal se čerstvý grandslamový vítěz madridského šéfa. „Jen buď v klidu Rafo, máme všechno pod kontrolou, přestup už je v podstatě hotový,“ zněla Calderonova odpověď.

Blatter: Ronaldův případ je moderním otrokářstvím

Do sporu mezi třemi stranami teď promluvil i nejvyšší muž světového fotbalu Sepp Blatter. Prezident FIFA si myslí, že by měl Manchester United Ronalda uvolnit, zvlášť když po tom hráč tolik touží.


Blatter tvrdí, že by hráčům mělo být umožněno hrát tam, kde chtějí, přičemž narážel na formu jakéhosi moderního otroctví.


Pokud je přáním fotbalisty hrát v jiném týmu, tak by se měl klub snažit najít řešení. Pokud se hráč v klubu necítí spokojeně, tak to nepřinese nic ani pro jednu stranu, jak pro fotbalistu, tak pro klub.

Jak se dostat z otroctví?

Dnešní fotbal je plný tohoto moderního otrokářství při obchodech s fotbalisty. Pokud zjistíme, že k tomu dojde, tak se snažíme zasáhnout. Současná praxe je taková, že týmy podepisují s hráči co možná nejdelší kontrakty, aby jim zabránili v odchodu. Jediná možnost hráče je potom taková, že se musí z kontraktu vyplatit.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události