Fotbal

Sparťan Kadlec olympijským rekordmanem

Sparťan Kadlec olympijským rekordmanem
Zdroj: AC Sparta Praha

Většina sportovců se teprve do Pekingu chystá, fotbalista už pokořil rekord her v nejkratším sprintu.

Sparťané jsou na přípravném předsezónním kempu v Rakousku. Na pokoji 337, kde spolu bydlí Michal Kadlec a Jiří Jeslínek, ale vede před fotbalem olympiáda. Ne však ta opravdová, ale její zábavná forma na herní konzoli. „Je to pecka,“ jásá reprezentační obránce či záložník Michal Kadlec a zuřivě mačká tlačítka na ovladači při snaze o co možná nejdelší hod oštěpem.

Stovku dal!

Zřejmě napodobuje slavného krajana a několikanásobného olympijského vítěze Jana Železného. Sám už se ale Kadlec do historie her také nesmazatelně zapsal, i když jen těch virtuálních. „Ze všech šestadvaceti disciplín mi jde nejlíp běh na sto metrů, tam dokonce držím olympijský rekord," chlubí se.

Jeslínek je zraněný

Jeho oddaného parťáka v zábavné formě sportovní dřiny Jeslínka už dokonce limituje regulérní zranění. „Takhle trávíme na soustředění volný čas, ale moc si u toho neodpočinu," usmívá se hráč reprezentační jednadvacítky a ukazuje otlačené prsty pravé ruky. „Za chvíli budu mít mozoly, je to fakt makačka," dodává vzápětí ironicky.


I ostatní hráči tráví obvykle volno mezi dopolední a odpolední tréninkovou dávkou na svých pokojích. Tam zapomínají na dřinu a únavu hraním interaktivních her, čtením, sledováním filmů nebo spánkem. Odpočinek je po náročném programu nezbytný.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události