Fotbal

Mistrovskou Slavii čeká boj s Římany

Mistrovskou Slavii čeká boj s Římany
Zdroj: TN.cz

Fotbalisté Slavie odjeli na herní soustředění do Itálie, kde sehrají čtyři utkání s elitními evropskými kluby.


Do prosluněné Itálie brzy ráno odjeli fotbalisté Slavie. Jejich dočasným domovem se do 22. července stane Piano d'Arta v lázeňské oblasti Arta Terme, vzdálené 50 kilometrů od Udine. Lenošení je však rozhodně nečeká. V průběhu deseti dnů sehrají slávisté 4 těžká utkání. Jejich soupeřem bude mimo jiné i slavné Lazio Řím.

Jarolím: Chybí nám posily

Na jih Evropy odletěli červenobílí pouze s jedinou letní posilou, kterou je chorvatský obránce Donald Šiklič. Vědomí, že Slavia zatím ulovila pouze jednoho hráče, zneklidňuje trenéra Jarolíma. "Nejvíce nás bota tlačí v útoku, tam alespoň jednoho hráče ještě potřebujeme," dodal Jarolím.

Lazio, Rangers, Udine...a ?

Vedle tréninkové drilu čekají sešívané nejméně tři supertěžká utkání. První zápas sehrají 19. července v Sappadě proti Udine, o tři dny později v Oronzo di Cadore s Laziem Řím. Ještě předtím by Slavia měla nastoupit proti finalistovi Poháru UEFA Glasgow Rangers, tento soupeř je však teprve v jednání stejně jako čtvrtý zápas s dalším týmem z italské nejvyšší soutěže.


"Naším cílem je nyní zaměření na herní stránku. Proto jsem spokojen, že budeme hrát s kvalitními týmy, protože jen tak můžeme být dobře rozehraní na důležité zápasy předkola Ligy mistrů," řekl ČTK trenér Karel Jarolím.


„Určitě mohu říct za všechny, že se na soustředění těšíme. Máme za sebou hrubou přípravu, příprava na hřišti je vždy příjemnější,“ uvedl pro klubový web Erich Brabec.

Na soustředění nejeli lazaři a Necid

Na soustředění odjelo 23 hráčů: z posil pouze Šiklič a z fotbalistů, kteří byli na testech, ještě záložník Amadou Cissé z Guineje. S týmem jedou i dva mladíci z dorosteneckého týmu, obránci Marek Kindel a Jan Hošek.


Naopak chybějí hráči, kteří si léčí zranění: Vladimír Šmicer, Petr Janda, Jiří Studík, Lukáš Vácha a František Dřížďal. Neodjeli ani Tomáš Necid, jenž se s reprezentační devatenáctkou připravuje na mistrovství Evropy, a Martin Abraham, který byl vyřazen z kádru a připravuje se individuálně.

Gambrinus liga, nebo Iron Maiden?

Fotbalové Slavii nastal na novém stadionu v Edenu nečekaný problém. V pátek 8. srpna tam mají předehrávat zápas druhého ligového kola s Příbramí, ale vlastník stadionu společnost E Side Property Limited tam naplánoval koncert legendární metalové kapely Iron Maiden.


Koncert je v programu Edenu už od prosince, termíny první ligy byly určeny až nedávno. "Jestli přeložíme koncert, nebo jestli ustoupí fotbal? Můžu jen ujistit, že se s fotbalisty domluvíme a vědět dáme včas," řekla šéfka multifunkčního areálu Kristýna Svobodová. "Určitě se dohodneme," reagoval slávistický generální ředitel Petr Doležal.

Nominace Slavie na soustředění v Itálii:

Brankáři: Vorel, Diviš, Vaniak,
obránci: Brabec, Hubáček, Šiklič, Latka, Kindel, Suchý, Gebre Selassie, Hošek
Záložníci: Tavares, Cissé, Belaid, M. Jarolím, Jablonský, Krajčík, Volešák, Švento, Černý
Útočníci: Toleski, Šenkeřík, Ivana

Program zápasů:

13. července: Slavia - Glasgow Rangers (ještě bude potvrzeno).
16. července: Slavia - soupeř bude upřesněn,
19. července: Slavia - Udine (18:00 v Sappadě),
22. července: Slavia - Lazio Řím (18:00 v Oronzo di Cadore)

jvl, s přispěním Václava Tittelbacha, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události