Sport

Kreuziger pokračuje na Tour v krasojízdě

Český cyklista Roman Kreuziger musí být se svým dosavadním vystoupením na Tour de France spokojený.

Po včerejším šestém místě dojel i v dnešní horské etapě mezi nejlepšími, tentokrát na jednadvacátém místě. Zvítězil Španěl Luis León Sanchez ze stáje Caisse d'Epargne. Žlutý trikot udržel Lucemburčan Kim Kirchen, Kreuziger je nyní dvacátý.

Nibali nebo Kreuziger? Kreuziger!

Sedmá etapa z Brioude do Aurillacu dlouhá 159 km přichystala pro cyklisty znovu dvě horské prémie druhé kategorie. V čele se dlouho držela čtyřčlenná skupina, ve které kromě De La Fuenteho, Jufreho a Sancheze, figuroval ještě Kreuzigerův kolega z týmu Liquigas, Nibali. Zhruba deset kilometrů před cílem byli uprchlíci dostiženi skupinou, která se oddělila od pelotonu. Nechyběl v ní ani dvaadvacetiletý český talent Roman Kreuziger.

Sanchez vystřídal v čele Sancheze

O vítězi rozhodl agresivní nástup Luise Sancheze z týmu Caisse D'Epargne, který vystřídal v čele Samuela Sancheze ze stáje Euskaltel. Sanchezovi výrazně pomohl Kreuziger, který se v závěru etapy pokusil nastoupit. Španěl se přes Čecha přehnal a ve zničujicím finiši dokázal,  že se nestal časovkářským šampionem své země náhodou.


Se ztrátou šesti sekund si  pro druhé místo dospurtoval Němec Stefan Schumacher před Italem Filipem Pozzatem. Kreuziger dojel se zbytkem skupiny se stejnou ztrátou na vítěze jakou měl Schumacher.

Moreau už skončil

Dnešní etapu už nedokončil čtvrtý muž z roku 2000 Francouz Christophe Moreau, jehož trápila bolest zad. Po nárazu do stromu musel vzdát se zlomeným zápěstím také jeho krajan Lilian Jegou. Startovní pole opustili rovněž cyklokrosař John Gadret a Ital Mauro Facci.

Výsledky:

1. L. Sanchez (Šp.) 3:52:53, 2. Schumacher (Něm.), 3. Pozzato (It.), 4. Kirchen (Luc.), 5. Valverde, 6. Pereiro, 7. S. Sanchez, 8. Jufre (všichni Šp.), 9. Vandevelde (USA), 10. A. Schleck (Luc.), ...21. Kreuziger (ČR) všichni -6.

Průběžné pořadí:

1. Kirchen 28:23:40, 2. Evans (Austr.) -6, 3. Schumacher -16, 4. Vandevelde -44, 5. Meňšov (Rus.) -1:03, 6. Valverde -1:12, 7. Millar (Brit.) -1:14, 8. Devolder (Belg.), 9. Pereiro, 10. Lövkvist (Švéd.) všichni -1:21, ...20. Kreuziger -2:20.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události