Motorsport

Räikkönen sestřelil fotografa

Obvykle klidný finský mistr světa poslal fotografa k zemi, ten mu údajně šlápl na "nádobíčko".

Incident se odehrál před startem Velké ceny Británie v areálu Silverstone. Jezdec stáje Ferrari se připravoval na závod, okolo něho pořizovali obrazový materiál fotografové. Situace nijak neobvyklá.

Když vyrušíš mistra světa...

Ze zaběhlých kolejí ale vystoupil Räikkönen ve chvíli, kdy si nasadil helmu a chtěl se shýbnout pro své věci. Zkušený Paul Henri Cahier se zřejmě odvážil blíž, než se zdálo Finovi patřičné, muže odstrčil a ten se svalil na záda. Celý incident si můžete prohlédnout na videu.


Räikkönen se brání tím, že se mu fotograf „procházel“ po jeho vybavení. Se stejnou verzí přišel i mluvčí Ferrari Luca Colajanni. „Počínal si příliš rušivě a jeho nohy se objevily na Kimiho věcech,“ řekl s tím, že stáj za svým zaměstnancem jednoznačně stojí.

Ferrari se jezdce zastalo

Atak podle něj nebyl ani tak silný, za pád prý může málo stabilní poloha, ve které se Cahier právě nacházel. „Existuje nahrávka a jsou i svědci, kteří to mohou potvrdit,“ dodal. Jedním ze svědků je britský fotograf Darren Heath. „Byl příliš blízko a Kimi se proti tomu ohradil. Spíš mu chtěl ukázat, aby ustoupil dál,“ zastal se pilota formule 1.


Opačného názoru je český fotograf, který byl také v chumlu okolo Räikkönena. „Vzdálenost mezi nimi byl minimálně metr, metr a půl. Určitě mu nestrčil objektiv přímo do helmy,“ líčil incident ze svého pohledu Křenek. „Spíš to bylo nepřiměřené,“ myslí si.

Cahier nechápe, ale nestěžuje si

Cahier na svých stránkách uvedl, že Räikkönenovu reakci nechápe, protože mu sám nic neudělal. Dušuje se, že se Fina ani nedotkl, stejně tak jeho vybavení. Nevznesl ale proti jezdcovu chování žádnou stížnost, takže se incidentem nebude zajímat vedení FIA.

dfk, s přispěním Jiřího Jabůrka, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události