Fotbal

Plzeň prohrála v Rumunsku. Žižkov remizoval

Přípravné zápasy klubů Gambrinus ligy

První ostrý zápas herní přípravy absolvovali fotbalisté Plzně. Tým, který v létě mocně posiloval, se utkal s rumunským celkem Politehnica Temešvár českého trenéra Dušana Uhrina mladšího.

Za Temešvár nastoupili oba Češi

Rumunský tým, v jehož barvách nastoupil Miloš Brezinský a ve druhém poločase i Lukáš Magera, neměl nijak výraznou herní převahu. Ani jedno z mužstev si nevytvořilo v první části nějaké větší příležitosti. Rumunští hráči po odraženém míči překonali Ticháčka jen jedenkrát. "Z naší strany to bylo bez pohybu, chyběla přesnější přihrávka, zbytečně jsme ztráceli míče," po zápase uvedl trenér Plzně Šilhavý.

Šmejkal se zranil

Nešťastně skončilo přípravné utkání bylo plzeňského Šmejkala. "Má silný výron v kotníku a musel střídat. Je to škoda, neboť patřil mezi lepší hráče," řekl trenér Jaroslav Šilhavý, který kritizoval své svěřence především za hru v prvním poločase. Další zápas fotbalisty Plzně čeká v neděli 13. července, kdy sehrají zápas se Steauou Bukurešť.

Žižkov remizoval se Zlatými Moravci

Fotbalisté Viktorie Žižkov ve druhém přípravném zápase v rámci soustředění na Slovensku uhráli bezbrankovou remízu s prvoligovým Calexem Zlaté Moravce.
Ve vyrovnaném souboji měli v závěru prvního poločasu žižkovští několik šancí, ale nevyužili ani jedinou. Druhý poločas byl hodně rozkouskovaný i zásluhou tří zranění domácích.
Další střetnutí sehraje Žižkov v sobotu 12. července proti Trnavě.

FCU Politehnica Temešvár - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0).

Sestava Plzně:
I. poločas: Ticháček - Šmejkal (15. Vaculík), Rada, Knakal, Limberský - Malcharek, Hochmeister, Horváth, Róth, Petržela - Mlika.
II. poločas: Ticháček - Vaculík, Halama, Navrátil, Smola - Rezek, Trapp, Rodrigues, Vrzal - Varadi, Tatanašvili.

Zlaté Moravce - Viktoria Žižkov 0:0

Sestava Žižkova: Hruška - Šťastný, Labant, Gabriel, Zengue - Stracený, T. Procházka, Vozábal (74. Čermák), Novotný (74. Hemi), Kalod (46. Koukal) - Demjan.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události