Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby - ilustrační foto - 1
včera 16:49
Volby do EP

Velká tlačenice o místa v Bruselu! Do eurovoleb jde 40 uskupení

Pro letošní volby do Evropského parlamentu přihlásilo své kandidáty na ministerstvu vnitra 40 uskupení. Je jich o jedno více než při eurovolbách před pěti lety. ČTK to oznámila mluvčí ministerstva Klára Pěknicová. Lhůta pro předkládání kandidátních listin skončila v úterý v 16:00.

Ministerstvo financí, NKÚ
18.03.
Výsledky kontrol

Odhalení NKÚ: Ministerstvo financí má nepořádek v účetnictví!

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil vedení účetnictví Ministerstva financí za rok 2017. Kontroly našly velké nedostatky hlavně ve vedení účetnictví Národního fondu, který mimo jiné operuje s toky finančních prostředků z EU do ČR.

Imigranti
16.03.
Pokles o 11 %

Uprchlíků mířících do Evropy dál ubývá. Vloni jich přišlo 580 800

Počty migrantů přicházejících do Evropy dál klesají! V loňském roce podle Eurostatu přišlo 580 800 nových žadatelů o azyl. Oproti předloňskému roku to znamená pokles o více než 10 %. Nejvíce uprchlíků přišlo ze Sýrie, přes 80 tisíc. Do Česka přišlo skoro o pětinu více migrantů, nejčastěji z Ukrajiny, Kuby a Gruzie.

Prásk.tv píše:

EU chce zakázat další pochoutku - 1
čtěte o tématu Evropská unie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Volby
aktualizováno 14.03.
Eurovolby

Blíží se další důležité volby! Hraje se o hodně a Češi to ignorují

Ve volbách do Evropského parlamentu jde o hodně. Voliči napříč celou unií v nich rozhodnou, jakou podobu by do budoucna měla EU mít. Na to, o jak významné volby se jedná, byla před pěti lety účast v Česku přímo tragická – volit nepřišla ani pětina oprávněných voličů.

Brexit
14.03.
Hlasování o dohodě

Bez dohody žádný brexit nebude, varovala Mayová své poslance

Britská premiérka Theresa Mayová, která v Dolní sněmovně zažila další ponížení, připravuje třetí hlasování o brexitové dohodě, kterou parlamentu již dvakrát odmítl. Shoduje se na tom dnešní britský tisk, který středeční dění v parlamentu popsal jako kolaps a vládu chaosu.

Brexit - ilustrační foto
aktualizováno 13.03.
Toto čeká Brity

Bez dohody ne! Britští poslanci těsně odmítli tvrdý brexit!

Britský parlament podruhé výraznou většinou odmítl dohodu o brexitu vyjednanou premiérkou Theresou Mayovou s představiteli Evropské unie. Ve středu večer rozhodli, že brexit bez dohody nechtějí.

Theresa Mayová
aktualizováno 12.03.
velká británie

Dohoda o brexitu znovu neprošla! Británie zkusí opustit EU bez ní

Britští poslanci odmítli dohodu o Brexitu, kterou s Evropskou unií vyjednala premiérka Theresa Mayová. Velké Británii zřejmě nezbude nic jiného než Evropskou unii opustit bez ní, nebo zažádat o odložení Brexitu.

Theresa Mayová
12.03.
Velká Británie

Mayová vyjednala doplňky dohody o brexitu. Opozici to ale nestačí

Evropská unie a Británie se zavázaly, že učiní vše, aby do konce roku 2020 našly náhradní řešení za spornou irskou pojistku. Vyplývá to ze společného prohlášení, na němž se v pondělí večer ve Štrasburku shodla britská premiérka Theresa Mayová a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Závadné maso z Polska - Miroslav Toman
06.03.
Toman v Bruselu

Česko Unii neustoupí! Polské maso se bude kontrolovat dál

Ministr zemědělství Miroslav Toman jednal v Bruselu o kontrolách polského masa. Přesvědčoval Evropskou komisi, aby celá Unie přijala dočasně vůči Polsku povinné kontroly na salmonelu. K tomu ale nedošlo. Kontroly u nás však budou pokračovat dál.

Manfred Weber a Frans Timmermans
03.03.
Weber a Timmermans

Jeden z nich povede EU. Kandidáti řekli, jak vidí budoucnost Unie

Rodák z Německa Manfred Weber a Nizozemec Frans Timmermans. Jeden z nich by od podzimu mohl vést Evropskou komisi, která má jako jediný orgán unie právo předkládat návrhy právních předpisů. Podle pravidel se jejím předsedou stane kandidát navržený stranou, která získá největší počet křesel v květnových volbách. I váš hlas tak může rozhodnout, kdo nahradí Jeana-Clauda Junckera. Potvrdit jeho nástupce pak ještě musí Evropská rada - tedy šéfové vlád a států členských zemí.