Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Obec bez vody
19.03.
špatná kanalizace

Obyvatelé vesnice zuří! Kvůli opravě D1 zmizela voda ze studní

Lidé v okolí opravovaného úseku dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem přišli o vodu ze svých studní. Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) za to může špatně provedená stavba dálniční kanalizace od původního zhotovitele. Úsek tak čekají další nákladné opravy.

Alkohol na vodě
aktualizováno 06.03.
Jen pro vůdce plavidel

Zákaz alkoholu na vodě se ruší! Poslanci stanovili tento limit

Vodáci by mohli plout po některých úsecích řek a vod s alkoholem v krvi bez hrozby pokuty. Pouze pro vůdce malých plavidel bez vlastního pohonu, která nepodléhají evidenci, má platit zákonem stanovený limit 0,5 promile alkoholu v krvi.

V Egyptě se otevřeli 2000 let staré katakomby
04.03.
Zachránili je

Katakomby staré 2000 let zaplavila voda! Teď znovu otevřely

Egypt se po mnoha letech rozhodl znovu otevřít 2000 let staré katakomby v Alexandrii. Ty patří mezi nejcennější památky z období starověku na celém světě. Největší řecko-římské pohřebiště v zemi ohrožovala více než 100 let podzemní voda, která zatopila celé jedno patro. Díky zahraniční finanční pomoci se ho podařilo zachránit.

Prásk.tv píše:

Mnich
čtěte o tématu voda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyhrajte jedinečné boty svého druhu, Rock Spring, které oslovily také Báru Strýcovou.

Slyšeli jste už o českém brandu Rock Spring s originální obuví?

Počasí na horách - 3
aktualizováno 28.02.
Slunečné dny

V Česku padaly teplotní rekordy. Teplé počasí si užívali i lyžaři

Poslední únorový den byl v Česku opět rekordně teplý. Nejvyšší teplotu - 18,8 stupně - naměřili v Kobylí na Břeclavsku. Teplotní rekordy padly na 96 stanicích. Zatímco vodohospodáři sledovali stoupání hladin řek kvůli tání sněhu, lyžaři si užívali slunečný den na horách.

Tající sníh
14.02.
Tání sněhu

Nádrže se kvůli oblevě rychle plní! Místo sucha hrozí jiné nebezpečí

Nádrže a přehrady po celé republice se kvůli oblevě rychle plní. Na horách je navíc stále hodně sněhu, a pokud se bude dál oteplovat, hrozí povodně. Podle hydrologů to zatím vypadá, že by vody mohlo být na jaře a v létě dostatek. Nemuselo by se tak opakovat loňské sucho, které v Česku zasáhlo 95 procent území.

Tanker na Labi
aktualizováno 12.02.
nedostatek vody

Ohromný tanker je konečně na cestě, na vodu čekal půl roku

Po půl roce čekání konečně vyplul chemický tanker po Labi ke svému majiteli. Na řece musel v Ústí nad Labem překonat střekovská zdymadla. Přepravu doteď brzdil nedostatek vody.

Letadlo Jet2
aktualizováno 11.02.
Zkažená dovolená

Nebyla voda na čaj a kávu! Letadlo se muselo vrátit a nouzově přistát

Zásadní problém se projevil během letu ze skotského Glasgow na ostrov Tenerife. Letadlo mělo technické problémy, kvůli kterým se nedostávalo vody na kávu a čaj. Stroj se nad mořem obrátil a vrátil do Velké Británie, kde nouzově přistálo v Manchesteru.

Povodeň v Benátkách
aktualizováno 03.02.
Záplavy

Benátky opět pod vodou. Voda vtrhla i do baziliky svatého Marka

Benátky v Itálii zasáhla povodeň. Pod vodou se ocitla bazilika svatého Marka a náměstí, na němž stojí. Na některých místech vznikly vyvýšené lávky, po nichž mohou lidé chodit, aby se nemuseli brodit.

Voda - ilustrační
aktualizováno 30.01.
Opět si připlatíme

Za vodné a stočné si letos připlatíme. Může za to inflace

Průměrné vodné a stočné bude letos 88 až 90 korun za metr krychlový, což je o 3,2 procenta více než v minulém roce. Vyplývá to z údajů členů Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK), které analyzovalo stanovené ceny pro letošní rok z 13 krajských a více než 30 okresních měst.

Rychlá chůze Ilustrační foto
29.01.
Speciál o hubnutí

Jak zdravě hubnout: Kolik kilo je normální shodit za měsíc?

Shazovat v zimních měsících příliš mnoho kil není nikdy dobré. Jestli je něco opravdu důležité, je to zdravé hubnutí. Rapidní snížení váhy vám leda tak zhuntuje tělo. Přinášíme vám proto návod jak hubnout pomalu a správně.