Systém elektronických přihlášek na střední školy má být už opravený, je však ještě nutné provést tzv. penetrační testy. Dle programového ředitele EDUIn Miroslava Hřebeckého měl Cermat na vývoj napnutý rozpočet. Ve vysílání TN Live téma rozebral a podotkl, že kdyby se ministerstvo k digitalizaci nerozhodlo, situace žáků by byla mnohem horší.