Ve Sklené v Pardubickém kraji se objevilo nové ohnisko ptačí chřipky. První úhyny byly zjištěné ve čtvrtek a drůbež bude nutné zlikvidovat pomocí oxidu uhličitého. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) důrazně doporučil, aby slepice v českých chovech nebyly pouštěny ven.