APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

V Hodoníně hořela bývalá fabrika. Další požár zničil stolárnu za 4 miliony

Stolárna ve Stonavě na Karvinsku lehla ve středu večer popelem. Bývalá fabrika v Hodoníně hořela přes noc.

Hasiči bojovali od středeční půlnoci s požárem, který zachvátil areál bývalé fabriky na zpracování dřeva v Hodoníně. Plameny se nedostaly k zásobníkům s dřevěnými pilinami.


Práci hasičů komplikovala stojící auta i nefunkční hydranty. Vodu tak museli vozit cisternami.


Na místě zasahovalo 15 hasičských jednotek z okolí.



Na Karvinsku shořela stolárna za 4 miliony


Hořet začalo v administrativní budově, ze které se plameny přenesly na sousedící sklad. Hasiči byli na místě za deset minut, přesto se jim budovu s celodřevěnou konstrukcí už nepodařilo zachránit.


 


Hašení komplikoval nedostatek vody v objektu. Cisternové vozy pro ni pendlovaly několik hodin až ke dva kilometry vzdálenému zdroji.


Požár nikoho nezranil


V době, kdy oheň vypukl, bylo v budově šest pracovníků. Všem se naštěstí podařilo včas utéct do bezpečí.


Majitel stolárny odhadl škodu na čtyři miliony korun. Jak k požáru došlo, zatím není jasné.

jzl s přispěním Jiřího Veselého, tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz