Zpravodajství

Sněhu na českých horách přibývá. PŘEHLED A MAPA SJEZDOVEK

Sněhu na českých horách není mnoho, ale většina středisek je již v provozu.

Nejvíce sněhu mají Krkonoše, ale ne všude.


Na mapě klikněte na oblast, která vás zajímá.Krkonoše


V Krkonoších mají nejvíce sněhu ve Špindlerově Mlýně - Medvědíně. S 55 cm je to v současné chvíli druhá největší nadílka sněhu v Česku. Na dnešek připadlo 5 cm nového sněhu, pod ním je zmrzlý podklad.


Níže položená střediska jsou ale bez sněhu, a tak se například v Petřkovicích na otevření sjezdovek stále čeká. Celkem je v provozu 18 z 25 krkonošských středisek.


Šumava


Všechna střediska jsou zatím otevřena pouze na Šumavě. Nejméně sněhu (7 cm technického) mají v Kašperských Horách, nejvíce (30 cm) v Železné Rudě. Na rozdíl od Krkonoš však nový sníh nepřipadává.


Jeseníky


Jesenický Praděd se může v tuto chvíli pochlubit nejlepšími sněhovými podmínkami: 60 cm prachového sněhu. Přesto v Jeseníkách v úhrnu příliš sněhu není. Zavřená jsou střediska Filipovice, Hlubočky, Klepáčov, Miroslav, Ostružná, Přemyslov a Šindelná.


V pátek ráno se rozjely i vleky na Ovčárně. "Rozjeli jsme malý a velký vlek, je tu šedesát centimetrů sněhu,“ řekla provozovatelka lyžařského vleku na Pradědu Renata Figurová. V provozu jsou i dvě sedačkové lanovky na Ramzové, vleky v Branné, Karlově, Červenohorském sedle a Petříkově.


Ostatní vlekaři využívají mrazivého počasí a vyrábějí technický sníh. "Pokud nepřestane mrznout, spustíme provoz v neděli," řekl majitel střediska Oáza v Loučné nad Desnou Leoš Klaban. Stejně na tom jsou i v Klepáčově, Přemyslově a na Malé Morávce.


Beskydy


V Beskydech mají nejvíce sněhu Mosty u Jablunkova (40 cm), kde přes noc napadlo 15 cm nového sněhu. V provozu je ještě Javorský vrch (30 cm), Pustevny (15 cm) a Soláň (20 cm).


Krušné hory


Klínovec hlásí 50 cm zmrzlého sněhu a jasné počasí. Padesát centimetrů prašanu čeká na lyžaře na Božím Daru. Nejméně sněhu (15 cm) a provoz jen o víkendu hlásí Klíny. Ostatní střediska fungují.


Vysočina


Nejpozději v neděli by měla spustit provoz většina lyžařských areálů na Žďársku. Teplota by totiž neměla stoupnout nad bod mrazu.

Sněžná děla vyrábějí sníh na sjezdovce v Novém Jimramově, na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě, ve Svratce i na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. "V provozu máme všech sedm sněžných děl. Pokud to stihneme, začne se lyžovat už v sobotu, zatím to ale vypadá spíš na neděli," uvedl provozovatel sjezdovky na Harusově kopci. Vlek se v neděli rozjede v osm hodin ráno.


Ostatní


V Jizerkách si zalyžujete všude kromě Desné, Josefova Dolu a Zásady. V Orlických horách jsou v provozu jen Říčky a Deštné. Na technickém sněhu se lyžuje v Mariánských Lázních.

rik, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz