Zpravodajství

TEST: Co s člověkem udělá láhev vodky? Podívejte se

Máte pocit, že s vámi alkohol nic nedělá a klidně uděláte dvojité salto i po lahvi vodky? Nevěřte tomu.

Skoro každý už byl někdy sám opilý nebo alespoň slyšel historky známých, ve kterých se to hemží povídačkami o tom, jak s tím nebo oním alkohol vůbec nic nedělá.


Ale kolik je na takových historkách pravdy? Vyzkoušeli jsme pomocí několika jednoduchých testů, jak pití alkoholu zhoršuje stabilitu a přesnost.


Na vše, co vás o alkoholu zajímá, se můžete už teď ptát primáře protialkoholního oddělení bohnické léčebny Karla Nešpora. Stačí kliknout ZDE. Na vaše otázky bude odpovídat v on-line rozhovoru od 18 hodin.


Náš figurant se ujal úkolu otestovat účinky láhve vodky na svém organismu. Test trval dvě hodiny. Figurant pil jednoho panáka čtyřicetiprocentní vodky za druhým a pak přepisoval na klávesnici notebooku stále stejný text, stál na jedné noze a snažil se trefit prsty na špičku nosu.


Stupeň opilosti jsme navíc kontrolovali pomocí měřícího přístroje.


Kolik stojí nocleh na záchytce? Například v Kroměříži je to téměř neuvěřitelných 13 tisíc! Podívejte se na ceník ZDE.


Pokus skončil u devátého panáku, kdy se figurantovi udělalo najednou tak zle, že obsah skleničky okamžitě vyplivl zpátky. A to ještě nebylo to nejhorší. "To přišlo až asi 2 hodiny po konci testu. Pak jsem si šel lehnout a ze všeho se vyspal," popsal svoje zkušenosti.


Orientační tabulka odbourávání alkoholu


Za celé dvě hodiny snědl náš "pokusný králík" jen pár kousků cukroví. "V baru má člověk taky sotva pár arašídů nebo chipsů," krčil rameny. Dodal, že zatímco na psaní se ani po vypití osmi panáků nijak extrémně soustředit nemusel, stání na jedné noze bylo mnohem těžší (koneckonců je to patrné i z videa).


Pokud si nejste jisti, jestli nemáte s alkoholem potíže, zkuste třeba TENHLE jednoduchý test.

pez, Martin Hlavács, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz