Řidič kamionu si nevšiml odbočky před mostem. Vjel na most, ve kterém byla šestimetrová díra.
Šestimetrový let s kamionem si nedobrovolně dopřál řidič na německé dálnici A3. Šestačtyřicetiletý muž neodbočil směrem na objížďku a dostal se na místa, kde probíhala rekonstrukce mostu, uvedl německý deník HNA.
Řidič tak ve vysoké rychlosti prorazil několik centimetrů vysokou zídku a přeletěl šestimetrovou díru v mostě. Zastavil se až ve chvíli, kdy se mu zlomila zadní náprava. Měl štěstí v neštěstí. Kdyby ke zlomení nápravy nedošlo, sjel by z mostu a zaparkoval by až v řece Mohan. Ta ale teče o šestnáct metrů níže.
Policie přesně neví, jak k nehodě došlo, případ nyní prošetřuje. Podle názoru specialistů ale muž přeletěl otvor jen díky setrvačnosti, vysoké hmotnosti kamionu a skutečnosti, že jel příliš rychle.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz