APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Při projednávání přestupku napadl mladík úřednici a spis ukradl

Vzteklý mladík napadl ve čtrtek na příbramské radnici úřednici při jednání o přestupku. Hrozí mu pět let.

"Na pracovnici zaútočil šestadvacetiletý muž při projednávání jeho přestupku proti majetku," upřesnila mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová.

A dále pokračovala: "Nejdříve úřednici vyhrožoval zapálením jejího domu, a pak se mu podařilo zmocnit se spisu k projednávanému přestupku a utekl s ním z budovy."

Krádeží dokumentu chtěl zřejmě hříšník změnit stanovisko úřadu ve svůj prospěch. Muž si bláhově myslel, že správní orgán v jeho případě po zmizení spisu nerozhodne.

Nyní je jeho zkratové chování na úřadě prošetřováno ve zkráceném přípravném řízení. Hodně záleží na posouzení jeho jednání a vysvětlení pohnutek. Pokud soudce případ posoud jako trestný čin útoku na státní orgán, hrozí prchlivému mladíkovi až pět let za mřížemi.

sn, Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz