APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Důchodci nestíhají přechod na digitál

Důchodci nestíhají přechod na digitál
Zdroj: Jindřich Kodíček

Na blížící se konec analogového televizního vysílání z vysílače Praha Žižkov Pražany upozorňují také speciální SMS. Analogový vysílač bude na území Prahy vypnut už 30. dubna. Důchodci ale nejsou na digitální vysílání připraveni.

Podle výzkumu, který si v Praze koncem března nechala realizovat Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR (NKS), je přechod na digitální televizní vysílání nejnáročnější pro občany nad 60 let. V této věkové kategorii ke konci března mělo přechod vyřešených 69 % respondentů, dalších 15 % plánovalo přechod vyřešit do konce dubna.


„Upozornění formou SMS je další možností, jak oslovit ty, kteří doposud přechod na digitální televizní vysílání nedořešili,“ uvedl Rostislav Starý, tiskový mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání.

Starý upozornil nedávno také na nutnost výměny zastaralých antén na bytových domech. To může být problém, dodali zástupci NKS.

NKS apeluje hlavně na příbuzné starších občanů, aby se ujistili, zda jsou jejich blízcí na digitalizaci připraveni, případně jim poradili a pomohli najít vhodné řešení.
 

Znění SMSky, ktrou rozesílá od pondělka NKS:
Dulezite sdeleni: Analogove TV vysilani CT1, Prima a Nova z vysilace Zizkov bude 30.4. ukonceno! Vic na www.digitalne.tv a tel. 800906030“


Na digitální vysílání už podle statistiků přešlo 69 % občanů nad 60 let. V ostatních věkových kategoriích je toto číslo však výrazně vyšší, a to až o 9 %. Dalších 15 % Pražanů starších 60 let plánuje přejít v průběhu dubna. Vůbec s přechodem na digitální televizní vysílání nepočítají 3 % osob starších 60 let a zbylých 13 % dosud nepřešlo a neví, kdy přejdou.
 

„Cílová skupina seniorů je v rámci komunikačních aktivit od začátku jednou z našich priorit,“ dodal Starý.
 

Zprávu obdrží asi 300 000 uživatelů zákazníků mobilní sítě O2, kteří se budou pohybovat na území Prahy.

SMS zprávy doplňují informační kampaň, která už od konce loňského roku občany informuje o blížícím se vypínání analogového zemského televizního vysílání. Pražané, kteří přijímají analogový signál z vysílače Cukrák, přijdou definitivně o analogový signál na podzim.

tn.cz / adr

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz