Zpravodajství

Zákon o zkrácení funkčního období jde do závěrečného schválení

Zákon o zkrácení funkčního období jde do závěrečného schválení
Zdroj: TN.cz

Sněmovna příští týden rozhodne o zkrácení funkčního období.

Sněmovna je už jen krůček od schválení ústavního zákona o zkrácení svého současného funkčního období a vypsání předčasných voleb. Měly by být nejpozději v pátek 9. a v sobotu 10. října.
 

Poslanci v úterý normu poslali do závěrečného schválení, v předloze navrhli pouze upravit zkrácení některých volebních termínů. Ke schvalování se mají sejít příští týden.


Ústava České republiky počítá s čtyřletým funkčním obdobím poslanců. Ale poté, co Sněmovna vyslovila nedůvěru vládě, a politické špičky se dohodly na předčasných volbách, se hledala ústavní cesta pro zkrácení mandátu poslanců.
 

Proti zákonu, který zkracuje funkční období Sněmovny, se už dříve ohradili lidovci. Vadí jim, že je jednorázovým řešením a nepřináší žádné obecné pravidlo pro řešení takových situací v budoucnu.
 

Do předčasných parlamentních voleb, které vyhlásí prezident republiky, zemi povede úřednická vláda Jana Fischera. Její ministry v úterý designovaný premiér navrhl ke jmenování Václavu Klausovi.

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz