Zpravodajství

Děti si vyzkoušely "život nanečisto". Pomáhaly i hvězdy z Ulice

Dětská soutěž Out of Home má vítěze. Vyhrál tým dětí z dětského domova v Mostě. Děti přišly podpořit i hvězdy z Ulice.

"Bojovka“ začala v sobotu v 8:30 na pražském Strahově. Do Prahy se sjely děti ze 17 dětských domovů, aby si zasoutěžily v bojové hře, která by jim měla pomoci začlenit se do běžného života.

 

Na prvním místě se umístil dětský domov z Mostu. "Vítězi jsou podle nás porotců úplně všichni, protože se této soutěže zúčastnili. Snad jim pak zkušenosti z ní pomohou v běžném životě aspoň z části,“ uvedl organizátor závodu Ondra Bárta.


"Život se dá sám o sobě nazvat s trochou nadsázky soutěží také. Je důležité, abychom těmto dětem po odchodu z dětského domova pomáhali i nadále, protože to nebudou mít lehké,“ dodal.


O co ve hře šlo?


Cílem hry bylo umět komunikovat s úřady, vyplnit složenku nebo si zajít do banky. “Pro řadu dospívajících v dětských domovech je to docela velký oříšek,“ dodává spoluorganizátorka festivalu Klára Chábová.

 

 

Hlavními partnery projektu byli TV Nova a server tn.cz. Pro ty mladší, kteří se bojové hry nezúčastnili, byla připravena návštěva zoo. Tam soutěžili v poznávání zvířat.

 

Dětem pomáhaly i seriálové hvězdy z Ulice


Děti se setkaly například s populárním barmanem Henrym (Daniel Brown), s Monikou Farskou (Anna Fixová) nebo Hankou Petříkovou (Lucie Pernetová).


Po osmé hodině večer pak proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů bojové hry v pražském klubu la Fabrika. Kromě seriálových hrdinů, kteří dětem předali ceny, vystoupili i známí hudebníci. Třeba Iva Bittová, Tomáš Klus nebo formace 4sings.

Martin Hlavács, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz