Zpravodajství

Členové Vlčkovy delegace v Gaze tajně jednali s Hamasem

Delegace vedená předsedou Sněmovny Miloslavem Vlčkem se setkala s Hamasem. Vlček to odmítá, Izrael protestuje.

Se zástupci radikálního palestinského hnutí Hamas se v Gaze tajně sešlo několik členů delegace poslanců národních parlamentů zemí Evropské unie, kterou vede předseda české Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček. Jak v úterý informuje ČT24, Vlček se od jejich kroku distancoval.


Přesto ho zřejmě čeká velmi ostrý protest Izraele, kam delegace pojede ve středu. Skupina poslanců v čele s Vlčkem má v plánu setkání s předsedou izraelského Knesetu Reuvenem Rivlinem, prezident Šimon Peres zatím schůzku nepotvrdil.


Evropská unie oficiálně odmítá jednání s Hamasem, přesto někteří členové delegace začali po příjezdu do pásma Gazy prosazovat setkání se zástupci tohoto palestinského radikálního hnutí. Do oficiálního programu se taková schůzka nedostala, ale skupina poslanců vedená místopředsedkyní Evropského parlamentu Luisou Morgantiniovou se nakonec za představiteli Hamasu a dalších palestinských frakcí tajně vydala.


Podle ČT24 o tom Vlček nevěděl a byl tou dobou na návštěvě Islámské univerzity v Gaze. Jednání italské političky ale později ostře odsoudil.
 

Mediafax, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz