Zpravodajství

Naděje na nalezení všech mrtvých z airbusu mizí. Nalezeno 50 těl

Pátrací týmy stále nevzdávají úsilí o nalezení těl z Airbusu A330. Z vod Atlantického oceánu už vylovily padesátku těl.

Počet nalezených těl z airbusu smrti stoupá velmi pomalu. V úterý už pátrací patroly nalezly padesátou oběť z letu číslo 447. Celkem na palubě stroje, který se zřítil do Atlantiku, zemřelo 228 lidí.

 

"Už teď je zřejmé, že celé letadlo se nikdy nepovede nalézt, podobné to bude i s těly obětí,“ řekl šéf pátracího týmu Paul-Louis Arslanian s tím, že dělají maximum možného. Práci pátračům stěžuje hloubka Atlantiku. Vrak letadla je v hloubce zhruba 4,5 kilometru pod hladinou.

 


Marné je zatím úsilí francouzských patrol o nalezení černé skříňky z havarovaného letounu. "Francie je odhodlaná pokračovat v pátrání, dokud existuje naděje na objevení černé skříňky,“ řekl francouzský ministr obrany Hervé Morin. "Zatím jsme vylovili 50 těl,“ řekl Morin s tím, že pátrací týmy budou v prohledávání pokračovat.

 


Francouzům pomáhají v pátrání i Brazilci. V akci jsou brazilské letectvo, francouzská jaderná ponorka a nizozemské lodě. Ty jsou vybavené speciálním zařízením na vyhledávání černých skříněk. Pátrání probíhá na velké ploše 19 tisíc kilometrů čtverečních. To je zhruba čtvrtina území České republiky.


Vypadá to, že letadlo se rozpadlo ještě za letu. Do oceánu už padali mrtví lidé. Příčina nehody je stále záhadou.


Nejpravděpodobnější variantou je, že selhaly rychloměry. Air France pod nátlakem pilotů už vyměnila měřiče rychlosti u všech strojů.


Kritika pozůstalých


S dosavadními výsledky pátrání jsou nespokojeni členové rodin obětí tragédie. Čtyři desítky příbuzných zemřelých vytvořily skupinu, která kritizuje počínání francouzské vlády a Air France. "Postupují k obětem dost nehumánně,“ řekl mluvčí skupiny Christophe Guillot-Noel. "Jsme tady, abychom se dostali k informacím, jak zemřeli naši blízcí,“ uvedl.


Šéf výrobce letadel Airbus Tom Enders řekl, že výrobky společnosti jsou bezpečné. Airbus ale nerozjíždí vlastní pátrání. "Nabízíme pomoc, ale nechceme spekulovat o příčinách nehody, na to je příliš brzy,“ uvedl.


Letoun Airbus A330 byl považován za moderní, neměl do osudného letu 447 žádné větší potíže.

ora, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz