Česko má desátý případ nákazy prasečí chřipkou. Pacient je v dobrém stavu a léčí se doma.
Nakažený se vrátil do ČR z Japonska. Národní referenční laboratoř nákazu potvrdila v úterý, informovalo ministerstvo zdravotnictví.
Pasažér už během letu pociťoval chřipkové obtíže a měl teplotu, několik hodin po příletu přišel na infekční kliniku pražské nemocnice Na Bulovce.
Pacient byl ponechán v domácí izolaci a v současné době je v dobrém zdravotním stavu. Léčí se antivirotiky, uvedlo ministerstvo.
Dva lidé, kteří s ním byli v kontaktu, jsou také v domácí izolaci. Oba jsou bez příznaků onemocnění, u jednoho se čeká na výsledky testů. Zdravotníci pátrají po spolucestujících nakaženého muže.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz