Zpravodajství

Ceny benzínu a nafty rostou. Benzín skoro za 30 korun

Řidiči si za pohonné hmoty připlatí zase o něco více. Za týden zdražil benzín i nafta zhruba o 30 haléřů.

Po několikatýdenním poklesu ceny pohonných hmot znovu rostou. Podle ekonomů jsme měli zdražení benzínu a nafty pocítit na začátku prázdnin. Zdražení ale řidiče postihne až v jejich druhé polovině.
 

"Ropa velice výrazně kopíruje vývoj celé ekonomiky. V době, kdy jsme teprve směřovali do recese, cena ropy klesala. Dneska už dohlédneme dna, a dokonce některé indikátory ukazují na oživování ekonomiky,“ řekla ekonomka Markéta Šichtařová.
 

Podle ekonomů zvedají ceny pohonných hmot na trhu spekulanti, kteří už teď počítají s tím, že se ekonomika zvedne, a trh tak bude muset znovu uspokojit větší poptávku po černém zlatě.
 

Nejlevněji je v Jihočeském kraji
 

Současné ceny pohonných hmot se pohybují od 26 do 29 korun za litr. Jako vždy ale platí, že nejlevněji nakoupí řidiči benzín u menších čerpacích stanic na méně frekventovaných trasách. Spokojeni s cenou by mohli být motoristé v Jihočeském kraji, kde čerpací stanice nabízejí benzín za 27,81 Kč. Nejdražší je benzín v hlavním městě, a to litr naturalu za 28,90 Kč.
 

Ceny porostou dál
 

"V horizontu do jednoho měsíce by mohla cena benzínu stoupnout řádově ještě o několik desítek haléřů,“ dodává Šichtařová. Ekonomové dokonce mluví i o takzvaném katastrofickém scénáři, kdy by se cena ropy opět mohla vyšplhat ke 100 dolarům za barel. 

tn.cz, Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz