Podle výzkumu, který byl realizován v Plzni, přešlo už na digitální vysílání již 83 % domácností. Osm procent však i nadále váhá.
Naopak dalších 8 % ale přejde na digitál do 30. září. Jedno procento přecházet nebude.
„V týdnech zbývajících do ukončení analogového vysílání, ke kterému dojde 30. září, se proto zaměříme právě na těchto 8 % váhajících diváků,“ komentoval výsledky národní koordinátor Zdeněk Duspiva.
Informovanost obyvatel o přechodu na digitální vysílání dosáhla podle průzkumu 99 %. Páteří informační kampaně jsou webové stránky www.digitalne.tv a bezplatná infolinka 800 90 60 30.
Ve srovnání s obdobným průzkumem, který byl realizován v Praze před ukončením analogového vysílání z vysílače Praha – Žižkov letos v dubnu, je podíl váhajících výrazně nižší. „Zatímco v Praze měsíc před vypnutím s přechodem váhalo 13 % domácností, v územní oblasti Plzeň jde jen o 8 %,“ připomněl dubnové výsledky tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání Rostislav Starý.
Potíže hlásí asi šestina lidí
S problémy při přechodu na digitální televizní vysílání se setkalo 13 % diváků, nejčastějším problémem byla nedostatečná kvalita signálu, druhým nejčetnějším problémem byla vadná společná anténa, případně výpadky programů, nebo vadný STB.
Přechod na digitální TV vysílání plánuje řešit 62 % respondentů příjmem zemského digitálního signálu, 19 % plánuje pořízení satelitu, 7 % zřízení kabelové TV a 12 % IPTV.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz