Zpravodajství

REKORDY. Nový nejvyšší muž světa měří 2,47 metru

Sultan Kosen je nejen rekordně vysoký, ale také má obrovské ruce a nohy. Jeho chodidlo měří 36,5 centimetru a dlaň 27,5 centimetru.

Do Guinnessovy knihy rekordů se zapíše další nejvyšší muž světa. Turek Sultan Kosen měří 247 centimetrů, což je o 11 centimetrů více, než kolik je současný rekord, informuje o tom ve čtvrtek BBC.


Za nejvyššího muže světa se doposud považoval sedmadvacetiletý Číňan Čao Liang, který měří 246 centimetrů. V Guinnessově knize rekordů však figuroval jiný Číňan, Pao Si-šun s "pouze" 236 centimetry.

Nový nejvyšší muž světa Sultan Kosen se ale kromě výšky pyšní i rekordní velikostí rukou a nohou. Jeho chodidlo měří 36,5 centimetru a dlaň 27,5 centimetru.


“První věc, kterou si přeji, je mít auto, do kterého bych se vešel, ale víc než to, bych si přál oženit se,“ uvedl sedmadvacetiletý rekordman, který kvůli své výšce zatím neměl přítelkyni. Nyní doufá, že se mu díky slávě podaří nějakou najít. "Nikdy jsem žádnou neměl, protože se mě všechny bály,“ vysvětlil Kosen.


Spí ve třímetrové posteli


Výška 2,47 metru komplikuje Kosenovi celý život. Oblečení, obuv i třímetrovou postel musí mít vyráběnou na zakázku. Dalším problémem jsou pro něj nízké stropy.


Rekordní vzrůst má podle něj i své výhody. “Dobré je, že mohu lidi vidět z výšky. Doma můžu měnit žárovky, věšet záclony a tak,“ řekl Kosen.


Sedmadvacetiletý Turek až do deseti let rostl zcela normálně. Pak mu ale lékaři objevili nádor na hypofýze, který u něj způsobil tzv. gigantismus. Minulý rok se podrobil operaci, při které mu lékaři nádor odstranili a Kosen přestal růst.

 

Další rekordy

 

Nejmenším mužem světa i nadále zůstává 73 centimetrový He Pingping, který váží pouhých 7 kilogramů a miluje kouření cigaret. Podrobnosti ZDE.

 

Nejmenší muž světa se nedávno také nechal vyfotit s ženou, která má nejdelší nohy na světě, je jí Ruska Světlana Pankratová.

 

 

Žebříček nejvyšších žen světa zapsaných do Guinnessovy knihy rekordů vede šestatřicetiletá Číňanka Yao Defenová, která měří 2,36 metru.
 


Nejtlustším mužem na světě byl donedávna Manuel Uribe, který vážil 560 kilogramů, doktoři ho ale operovali a odebrali mu 300 kilogramů tuku, tlouštík se navíc oženil. 
 

Podívejte se, jak tlustý Mexičan jezdí na výlet


mar, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz