Zpravodajství

Politici letěli tryskáčem na fotbal, teď jsou všem pro smích

Skandál v Pardubicích, kdy několik politiků letělo soukromým tryskáčem na fotbal do Španělska, se stal terčem parodií.

Když několik pardubických politiků letělo s místními podnikateli luxusním tryskáčem na fotbalový zápas Ligy mistrů do Madridu, tak asi netušili, jakou smršť spustí.


Dva z nich už přišli o svá křesla a navíc se vystoupení jednoho z nich stalo terčem vtipálků, kteří projev jak z dob socialismu vesele parodují na internetu.


"Je to soukromá věc a vy se k tomu nemáte co vyjadřovat! To, že někdo použije spojení soukromý tryskáč – každé letadlo, kromě ČSA je soukromé! A tryskáč, každé letadlo bez vrtule je tryskáč," hájil se před pardubickými zastupiteli Jaroslav Kňava. A na internetu jeho slova teď doprovází obrázky exotických pláží a balíky peněz.


Zarážející je přitom to, že podnikatelé, kteří politiky hostili, zároveň usilují o městské zakázky. Ty teď stály místo i náměstka pardubického primátora Jana Kislingera. A řada demisí možná ještě nekončí, protože se za necelých 20 dní mimořádně sejde mimořádné zastupitelstvo. Možná tak bude materiál pro další parodie.

tn.cz / Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz