Zpravodajství

Otec zmizelého Marka Schäferlinga: Najdeme ho!

Policisté už od začátku týdne pátrají po pětadvacetiletém Marku Schäferlingovi. Přidali se i mladíkovi přátelé.

Opravdu unikátní pátrací akci zažilo ve čtvrtek pražské Šárecké údolí. Pátrat po zmizelém Marku Schäferlingovi sem přišly desítky lidí, žádný z nich ale nebyl v uniformě. Do terénu totiž nevyšli policisté, ale mladíkovi známí, rodina a kamarádi. Ti se zorganizovali přes sociální síť Facebook.

Jak je možné v pátrání po Markovi pomoci? Hrozí, že se stal obětí trestného činu nebo mohl odejít z domova sám, protože si potřeboval někde srovnat myšlenky? Na tyto otázky odpovídal Markův otec v on-line rozhovoru na tn.cz.

 Rozhovor

Marek Schäferling zmizel bez klíčů, dokladů i mobilního telefonu v neděli. Od té doby ho nikdo neviděl. “Vyhlásili jsme po něm celostátní pátrání. Prohledáváme místa, kam pětadvacetiletý muž často chodil. Nyní policisté s vrtulníkem a termovizí prohledávají Šárecké údolí, kam chodil pohřešovaný fotit,“ řekla v úterý mluvčí pražské policie Iva Knolová.

 

"Naposledy ho viděla jeho přítelkyně. Uvařil ji snídani, ona pak odešla do práce. Už ho neviděla," řekl Markův otec.

 

Do Šáreckého údolí vyrazili i na osm desítek amatérských pátračů, protože sem pohřešovaný mladík rád chodil. Dál samozřejmě pátrají i profesionálové, kteří zkoušejí jeskyně a další nepřístupný terén. Hledají na ploše čtyř a půl čtverečního kilometru.


Marek Schäferling pracoval jako publicista na jednom zpravodajském serveru, kde se věnoval počítačům a internetu. Při práci na internetu se mu údajně podařilo odhalit podvodníka.


“Ve středu 18. listopadu v této souvislosti svědčil na policii,“ potvrdila informace Knolová. Rodina se proto domnívá, že by jeho zmizení mohlo souviset s právě tímto případem. jiný důvod pro mladíkovo zmizení příbuzní nevidí.


Pětadvacetiletý Marek Schäferling má štíhlou postavu, je 172 až 174 centimetrů vysoký, má modré oči a rovné vlasy.

pez s přispěním Ondřeje Špalka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz