Obětí podvodu se cítí být důchodce Vladislav Marák (68) z Frýdku-Místku. Naletěl podomním kšeftařům.
Také byste čekali, že když si do domu dáte požární hlásiče za deset tisíc korun, upozorní vás na případný požár? Pokud byste nakoupili u stejných obchodníků jako Vladislav Marák, byli byste nejspíš stejně nemile překvapeni.
Osmašedesátiletý důchodce z Frýdku-Místku se před časem nechal přesvědčit podomními obchodníky, aby si od nich za deset tisíc korun koupil do bytu požární signalizaci.
"Tehdy za mnou přišli dva pánové z firmy Home Sentry a nabídli mi požární hlásiče, že tak zvýším svou bezpečnost. Po dvou hodinách mě přesvědčili, když mi nabídli slevu ze třinácti na deset tisíc korun,“ říká Vladislav Marák.
Netrvalo ale dlouho a pocit bezpečí se vytratil. "Jednou u nás v domě hořelo. Hustý dým byl po celém domě, ale hlásiče nefungovaly, i když měly být velmi citlivé,“ říká Marák, který pak hlásiče otestoval dýmem ze zapálené svíčky. Ani tehdy se ovšem reakce se nedočkal.
"Zkoušel jsem pak volat na číslo na zákaznické kartě, ale nikdy jsem se nedovolal. Později jsem tu firmu zkoušel hledat na adrese v Ostravě, ale nebyla tam. Pak jsem se dozvěděl, že zkrachovala,“ dodává důchodce.
Bývalý majitel firmy Home Sentry Pavel Schoffer ale říká, že Vladislavu Marákovi nic nekvalitního nedodali.
"Tyto hlásiče jsou úplně jiné, než jaké se dají koupit v obchodě a v té době je nebylo možné v obchodě u nás ani sehnat. Navíc to bylo dodáváno jako celý balíček s nějakou přidanou hodnotou služeb kolem toho, takže předražené to nebylo. A co se funkčnosti týká, jsem přesvědčen o tom, že panu Marákovi prostě v hlásičích došly baterky, to se stává často,“ říká Pavel Schoffer.
To však Vladislav Marák odmítá. "V kuchyni je hlásič zapojen do elektřiny, takže baterky mu dojít nemohly,“ argumentuje.
"Panu Marákovi mohu doporučit, aby poslal hlásiče na adresu dodavatele. I když už naše firma neexistuje, zajistili jsme, aby naši klienti byli servisováni i nadále. Aby ten člověk neměl pocit, že byl poškozen,“ říká Pavel Schoffer.
To ale Marák neplánuje. "Já už jsem dnes ty peníze oželel, ale chtěl bych varovat důvěřivé lidi před podobně lákavými nabídkami podomních obchodníků,“ upozorňuje důchodce.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz