Zpravodajství

Dívka (20) zemřela, narazila do sypače. Řidiči v potížích

Dvacetiletá dívka zahynula v sobotu kolem sedmé hodiny večer v Ostravě po nárazu auta do sypače. Počasí nutí řidiče k opatrnosti.

Tragická nehoda se stala v Ostravě v Rudné ulici. V osobním voze, který narazil do sypače, cestovali čtyři lidé. "Mladá žena byla při příjezdu záchranářů v bezvědomí a bez známek života. Po hodině resuscitačních pokusů zasahující lékař konstatoval smrt," uvedl Humpl.

 

Kromě ženy jela v autě trojice mužů, které záchranáři rozvezli do okolních nemocnic. "Muž ve věku třiatřiceti let utrpěl poranění hlavy, zasahující lékař nevyloučil poranění pánve a břicha," uvedl mluvčí záchranné služby.

 

Další pacient měl poraněnou hlavu, obličej a ruku. "Posádka rychlé zdravotnické pomoci jej transportovala do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Posledního zraněného převezlo do nemocnice sanitní vozidlo dopravní zdravotní služby z Havířova, které náhodou projíždělo okolo místa nehody," sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

"S politováním musíme potvrdit smutnou informaci, že sypač společnosti Ostravské komunikace byl v sobotu 2. ledna účastníkem dopravní nehody, která si vyžádala lidský život," řekl k případu Jiří Maléř, mluvčí společnosti, které patří sypač, do něhož narazilo osobní auto. 

 

"Signalizační zařízení, konkrétně oranžový maják, fungovalo a bylo v provozu," uvedl Maléř a dodal, že osobní auto v době, kdy se sypač otáčel, narazilo do jeho levé zadní části. "Společnost vyjadřuje hlubokou lítost nad celou nešťastnou událostí," dodal Maléř. Míru zavinění jednotlivých účastníků nehody vyšetřuje policie.


Sněží a řidiči mají co dělat

 

Sněžení komplikuje dopravu na celém území Česka i dnes.

 

Mapu s aktuálními informacemi o komplikacích na českých silnicích najdete ZDE.

 

Další centimetry nového sněhu připadaly v noci na neděli v Olomouckém kraji. Teplota se drží okolo čtyř stupňů pod nulou. Silničáři vybízejí řidiče k opatrnosti.
 

Sněží v celém Olomouckém kraji. Na Šumpersku zůstává i na silnicích první třídy rozbředlý sníh, vozovky druhé a třetí třídy jsou pokryté zledovatělou vrstvou sněhu.


Ve vyšších polohách kraje na Šumpersku, Jesenicku, ale i Prostějovsku se mohou tvořit sněhové jazyky.

 


Silnice ve východních Čechách jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Věšina silnic je po chemickém ošetření mokrá, ve vyšších polohách leží na vozovkách rozbředlý sníh. Teplota v neděli ráno klesla na minus pět stupňů Celsia.

 

V Královéhradeckém kraji musí být řidiči opatrní zejména v Krkonoších, Orlických horách, na Rychnovsku a Trutnovsku. Na silnicích druhé a třetí třídy tam leží ujetá vrstva sněhu.

 

V Pardubickém kraji silničáři vybízejí k opatrnosti zejména na Lanškrounsku, kde sněží a na silnicích leží vrstva nového sněhu.

 

Všechny silnice na jihu Čech jsou v neděli sjízdné. Zatímco na Šumavě přes noc nepřipadl žádný nový sníh, místy v nížinách napadlo do pěti centimetrů nového sněhu. Teploty se v Jihočeském kraji pohybují mezi deseti až čtyřmi stupňi Celsia pod nulou. Obloha je polojasná až zatažená, místy se mohou objevit sněhové přeháňky.

 

Na Šumavu doporučují silničáři ale i policisté nejezdit bez zimních pneumatik a sněhových řetězů. Totéž platí pro některé výše položené oblasti v kraji, kde se sníh pravidelně drží. Někde je možnost namrzání silnic.

 

Většina silnic v Libereckém kraji byla v neděli ráno mokrá a sjízdná se zvýšenou opatrností. Podle informací ministerstva dopravy byly silnice dobře ošetřené, ale sjízdnost místy komplikují zbytky rozbředlého sněhu a náledí.

 

Silnice I. II. a III. třídy byly v kraji v neděli sjízdné se zvýšenou opatrností. Silnice byly mokré po chemickém ošetření. Náledí se vytvořilo v Albrechticích na silnici I/13 směrem do Frýdlantu a námraza hrozí na rychlostní silnici R 10 u Rádelského mlýna mezi Libercem a Hodkovicemi nad Mohelkou.

 

Jízdu se zvýšenou opatrností doporučují dnes motoristům silničáři ze Zlínského kraje. V regionu místy sněží, na mnohých silnicích leží rozbředlý sníh či ujetá sněhová vrstva krytá posypem.

 

Řidiči by si měli dávat pozor zejména na Vsetínsku. Na silnicích ošetřovaných chemicky tam leží od středních poloh až čtyřcentimetrová vrstva sněhu. Vozovky udržované inertně pokrývá v horských oblastech dva až šest centimetrů vysoká vrstva sněhu, místy jsou v ní vyjeté koleje.

 

Na rozbředlý či ujetý sníh motoristé místy narazí také v níže položených oblastech Zlínského kraje. Teplota se dnes ráno v regionu pohybovala od minus osmi do jednoho stupně pod nulou.

 

Dopravu v Moravskoslezském kraji také dnes komplikuje sněžení. Silničáři vyzývají řidiče k opatrné a bezpečné jízdě. Na některých hlavních silničních tazích leží po chemickém ošetření rozbředlá vrstva sněhu. Na cestách druhé a třetí třídy je často ujetá vrstva sněhu, v některých místech zledovatělá.

 


Přívaly nového sněhu zasáhly prakticky všechny okresy Moravskoslezského kraje, kvůli sněžení je v některých oblastech snížená viditelnost. Dálnice D1 je sjízdná se zvýšenou opatrností. Zbytky rozbředlého sněhu jsou i na rychlostní komunikaci R56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem.

 

V Beskydech jsou na silnici I/35 na Bumbálku zbytky rozbředlého sněhu po chemickém posypu, je sjízdná s opatrností. Podobná je situace ve městě Ostravě. Na Opavsku leží na silnicích druhé a třetí třídy vrstva nového sněhu, sjízdné jsou také pouze se zvýšenou opatrností.

 

Teplota v Moravskoslezském kraji se dnes ráno pohybovala od minus pěti do minus dvou stupňů Celsia.

 

Ve středních Čechách místy sněží, řidiči by měli být opatrní. Zejména na silnicích druhé a třetí třídy na Berounsku a Příbramsku může komplikovat jízdu vrstva uježděného sněhu krytá posypem. Obezřetní by měli být motoristé také na dálnici D8, kde leží na vozovce zbytky rozbředlého sněhu, informují dispečinky krajské správy a údržby silnic.

 

Sněhové přeháňky jsou po ránu hlášeny na Benešovsku, Kladensku, Kolínsku, Kutnohorsku, Nymbursku, Příbramsku a v okolí Prahy. Teploty v regionu se pohybují od minus osmi do minus dvou stupňů Celsia, na většině území vane slabý vítr.

hru, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz