Zpravodajství

Kolaps na hranicích. Kamiony blokují přechod

V Mostech u Jablunkova nemohou kamiony projíždět přes hranice na Slovensko. Problém způsobilo mýtné.

Přechod na Slovensko by podle policie raději měli objet i řidiči osobních aut, i když jejich průjezd je zatím bez komplikací.
 

Na hraničním přechodu čeká dlouhá kolona kamionů na průjezd několik hodin. "Objízdná trasa pro řidiče nákladních vozidel vede po silnici první třídy číslo 56 směrem k hraničnímu přechodu Bílá – Bumbálka,“ uvedl policejní mluvčí Stanislav Sobol.

 

Aktuální dopravní situaci i na přechodech na Slovensko můžete sledovat ZDE

 

Důvod? "Krabičky" prodávají pomalu


Příčina problémů je na slovenské straně, kde je od ledna zavedeno mýtné. Řidiči kamionů, kteří nemají ve voze potřebnou "krabičku", totiž nemohou projet ani první mýtnou branou, která je hned za přechodem.

 

Musí si nejdřív pořídit zařízení pro placení mýtného, jehož prodej je velmi pomalý: každý kus si kupují tak dvacet minut. V prodejně navíc nepřijímají platební karty, což dělá problémy řadě řidičů, kteří nemají hovotost, hlásil z místa reportér tn.cz.

 

"Předpokládáme, že kolona, která má nyní asi pět kilometrů, ještě naroste. Naše operační středisko už kontaktovalo kolegy na Slovensku," upozornil ráno Sobol. Firma zajišťující mýtné přislíbila pracoviště pro vyřizování mýtného personálně posílit.

 

Na jihu Moravy bez problémů

 

Na jihu Moravy je dopravní situace v souvislosti se zavedením mýtného na Slovensku zcela bezproblémová. Na dálničním tahu D 2, spojujícím Brno s Bratislavou, který je nejrušnější silniční tepnou mezi ČR a Slovenskem, kolony nevznikají. Dobrá je také dopravní situace v Hodoníně, který sousedí se slovenským Holíčem.

 

Od Nového roku se změnil i systém mýtného v Česku. Nejpozději v únoru si budou muset malé premid boxy pořídit i všichni majitelé dodávek nad 3,5 tuny. Více TADY.

kap s přispěním Marka Švidrnocha, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz