Zpravodajství

Kolaps na hranicích: kilometrové kolony trvají. Kamioňáci zuří

Kolony na hranicích se zkrátily, když Slováci umožnili vjet do země i bez boxu pro placení mýtného. Pak ale výjimku zrušili.

Víc než 300 kamionů čeká na hranicích se Slovenskem v Mostech u Jablunkova. Hranice jsou zablokované, protože si mnozí řidiči na poslední chvíli pořizují jednotky pro placení mýtného. Informoval o tom policejní mluvčí Stanislav Sobol.

 

Aktuální dopravní situaci na hranicích sledujte ZDE.

 

Dopoledne byla kolona dlouhá asi osm kilometrů, kolem poledne se zkrátila na 4,5 kilometru. V zácpě stojí kamiony, kterým jednotka chybí. Osobní auta a ostatní nákladní vozy mohou k hranicím projet.

 

Problémy začaly už v pondělí, kdy byla kolona asi pětikilometrová. Více TADY a v reportáži.

 

Kvůli komplikacím na přechodu se slovenští policisté rozhodli, že v úterý mohou kamiony vjet na slovenské území i bez čtecího zařízení. "Kolona kamionů v Mostech u Jablunkova se díky tomu opatření ztenčila z šesti kilometrů asi na 150 vozidel,“ sdělil Sobol. Podle něj však ještě před desátou hodinou Slováci výjimku zrušili, takže platí původní stav.

 

"Na seznamu je asi 250 řidičů, za hodinu jsou slovenští celníci schopní odbavit asi tři denně," hlásila z místa reportérka TV Nova.

 

Kamiony tedy musí mít čtecí zařízení nainstalované. "Dá se předpokládat, že kolona brzy znovu naroste, problémy na přechodu tak mohou přetrvat i několik dní,“ dodal Sobol.


Elektronické mýtné Slovensko zavedlo od 1. ledna. Vztahuje se na všechna vozidla nad 3,5 tuny. Platit se musí za jízdu po dálnicích, rychlostních silnicích, ale i po vybraných úsecích silnic první třídy.

kap s přispěním Evy Myšíkové, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz