Zpravodajství

Čunkovu sekretářku skutečně chtěli uplatit, rozhodl soud

Čunkovu sekretářku skutečně chtěli uplatit, rozhodl soud
Zdroj: TN.cz

Za pokus uplatit Marcelu Urbanovou, aby odvolala výpověď proti Čunkovi, odsouzeni dva muži.

Soud v Přerově uznal vinnými Petra Šmiřáka a Romana Vaškůje z ovlivňování Marcely Urbanové, svědkyně v korupční aféře bývalého předsedy KDU-ČSL, místopředsedy vlády a starosty Vsetína Jiřího Čunka.


Šmiřák dostal 15 měsíců, u Vaškůje odsouzeného za jiný trestný čin na 7,5 roku se od dalšího potrestání upouští.


Žaloba Vaškůje a Šmiřáka vinila z toho, že se pokoušeli ovlivňovat tehdejší Čunkovu sekretářku Marcelu Urbanovou. Chtěli, aby nevypovídala v Čunkův neprospěch ve věci údajného půlmilionového úplatku z února 2002. Ten podle Urbanové starosta a pozdější místopředseda vlády převzal a Urbanové ukazoval právě na vsetínské radnici.


Vaškůj se jednání nezúčastnil, byl na něj vydán mezinárodní zatykač a je stíhán jako uprchlý. Eskorta ovšem přivedla již jedenáctkrát soudně trestaného Šmiřáka, který je nyní ve výkonu trestu. Ten však odmítl ve věci vypovídat s tím, že vše podstatné řekl už v přípravném řízení.


Rozsudek není pravomocný.
 

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz