Zpravodajství

Dva mrtví na námraze u Benešova. Jinde vjelo auto pod vlak

Při vážné dopravní nehodě u Miličína zemřeli ráno kvůli námraze dva lidé. Na Liberecku odpoledne vjelo auto pod vlak.

Dva lidé zemřeli a další dva se zranili ve čtvrtek ráno při vážné dopravní nehodě u Miličína na Benešovsku. Řidič felicie tam v 7:40 hodin dostal smyk v zatáčce. Vozovka tam byla namrzlá.


"Felicie se následně střetla s fabií. Ve felicii zemřeli dva lidé a její řidič je těžce zraněný. Letí pro něj z Prahy vrtulník," popsala ráno tn.cz benešovská policejní mluvčí Zuzana Stránská.

Zdroj: TN.cz

Zranil se také řidič fabie. Jeho poranění ale nebyla těžká. Do benešovské nemocnice ho převezla sanitka.


Směr na Tábor byl 400 metrů za Miličínem uzavřený až do půl jedenácté. Na místě se tvořily dlouhé kolony.


Přesnou příčinu policisté šetří. Už nyní je jasné, že nehodě pomohlo náledí.


Auto vjelo pod vlak, řidič přežil


V Chrastavě - Andělské hoře se střetl po 13. hodině na přejezdu vlak s autem. Řidič opelu nedokázal zabrzdit před přejezdem a vjel přímo pod projíždějící vlak.

"Vlak jel směrem do Liberce. Přejezd chrání výstražná světelná a zvuková signalizace, nejsou před ním závory. Škodu na autě a vlaku zatím neznáme," řekla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.


Nehodu řidič přežil. Utrpěl pouze šok. Další účastníci havárie vyvázli bez zranění.

Světelná signalizace na přejezdu byla v době nehody funkční. Trať mezi Libercem, Hrádkem nad Nisou a německou Žitavou zůstane uzavřená zhruba do 15:00. Náhradní dopravu zajišťují autobusy.

"Šlo o osobní vlak společnosti Rail Transport jedoucí z Žitavy do Liberce, nikoliv o vlak Českých drah. V době nehody svítila na přejezdu červená světla semaforů. V osobním autě se lehce zranil jeden člověk a pro cestující vypravíme náhradní autobus,“ uvedla mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.


Další ranní nehody


Počasí ráno stálo za komplikacemi na některých dálnicích. Na D11 u Sadské blokovalo havarované auto na 26. kilometru ve směru do Prahy odstavný pruh.

Na 31. kilometru D1 ve směru na Brno byl neprůjezdný pravý jízdní pruh. Blokoval ho kamion, který v něm byl odstavený. Ve směru na Prahu zase jel pomalu vůz údržby. Provoz byl omezení mezi 93. až 69. kilometrem.


V Olomouci havarovalo osobní auto na R35 mezi nákupním centrem Olympia a čerpací stanicí.


Na rychlostní komunikaci R56 byl ve směru od Frýdku-Místku na Ostravu neprůjezdný jeden jízdní pruh. Řidič mezi Staříčí a Paskovem vjel do výtluku a poškodil auto natolik, že s ním nemohl odjet.


Nehody kvůli špatnému počasí i ve středu


Zhoršená sjízdnost silnice zabíjela i o den dříve, kdy se Česko ve velkém potýkalo s následky noční sněhové kalamity.


Ve středu se umíralo například na D1, kde přišly o život dvě ženy. Další žena zemřela při nehodě sanity, která dostala smyk na náledí nedaleko Nošovic.


Kvůi sněhové kalamitě se nedostaly včas sanity k pacientovi, který na Opavsku umíral v zapadlém autě.


Bouralo se například v Karlovarském kraji.

Kamiony blokovaly silnice v Moravskoslezském kraji.

Mediafax, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz